Zelená ryngle - kvete, ale malé plody opadají



host - 19.199 (?) 
16.4.2015 6:21, zobrazeno: 9906x

Na chalupě máme zelenou ryngli. Bohatě kvete, jakmile ale nasadí malé plůdky všechny opadají. Nevíme, čím to je, pokud by se jednalo o opylení, v těsné blízkosti je švestka.Nebo potřebuje mít navíc opylovače Nancyskou mirabelku? Díky za radu.Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 16.4.2015 20:47

Na vině je pilatka švestková. Pokud ty popadané plůdky prohlédnete, budou v nich malé černohnědé otvory po červu.
Pomůže postřik insekticidem na konci kvetení.
Něco o pilatce švestkové a žluté si vygůůglujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 16.4.2015 22:19

Dovolím se zde zeptat, zda se musí stříkat proti pilatce také myrobalány. Vloni kvetl celý strom a plodů bylo málo. Ostatní slivoně co jsem postříkal tak plodily hodně. Myrobalán jsem nestříkal, protože jsem si možná hloupě vzal do hlavy, že na něj pilatky nejdou. Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.199 (?), 20.4.2015 6:26

smiley Moc děkuji, hned zařídím postřik,.Stromek je na Vysočině takže ještě prozatím nekvete. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 26.4.2015 15:30

Mně už Čačanská lepotica ze tří čtvrtin odkvetla, tak jsem ji stříknul Calypsem. Snad pár hodin nebude pršet.

Myrobalán se také stříká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 26.4.2015 22:35

Dal jsem bílé lep. desky, už se na ně chytají. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 31.5.2015 9:45

Třetím rokem jsem všechny slivoně při odkvětu postříkal proti pilatce a zatím všechny plody na nich drží a neopsdávají. Předtím jsem na plody čekal marně, stromy byly i 8 let staré a žádné plody na nich nebyly. Holt to bez chemie dnes už asi nejde. U vysokých a velkých stromů pilatka vlastně jen redukovala množství plodů, ale u dnešních "stromečků" to dokáže zlikvidovat všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.199 (?), 21.6.2015 6:37

Díky všem za radu ohledně pilatky švestkové. Po odkvětu jsme ji postříkali a víc jak 50% plodů zůstalo.Po osmi letech je poprvé ochutnámecheeky.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.44 (?), 21.6.2015 21:36

U starého stromu ZR po postřiku proti pilatce (pouze spodní patra, kam dosáhnu) je plodů hodně, ale často ještě zelené gumovatí a kvalita není moc dobrá narozdíl od těch ve vyšších patrech, kam se postřik neostal - tam jsou výborné kvality, ale je jich málo, navíc je má velice rád obaleč, který úrodu významně zredukuje..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 21.6.2015 12:20

Jojo. Velké stromy jsou prostě fajn. U nás dělá pilatka většinou "jen" probírku plodů, takže pokud je dobře nasazeno, tak vždycky sklízíme tak akorát. Ale když loni katinka nasadila opravdu hooodně, tak to jsem musel protrhávat. A letos nasadila stejně málo :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika