Zalívka stromu, má smysl?



Stránky: 1,  2   
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?) 
6.8.2015 14:30, zobrazeno: 6834x

Mame doma studnu, ma smysl davat k jednmu stromku 3-5.let svestce 2 -3.kyble vody?..nebo je to zbytecne a stromek nic nepozna..bylo by to 2 az 3.tydne... ty sucha to je des...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 6.8.2015 14:35

Záleží na ovocném druhu, stáří stromu, struktuře půdy a hladině spodní vody. V tomto počasí stromek vodu nepochybně ocení. Lépe víc vody naráz a v delších intervalech (3-4 kýble 1x týdně). 
    Jinak slivoně na myrobalánu a meruňky obecně snášejí sucho dobře (s přihlédnutím k výše napsanému). Naopak broskvoně zálivku docela potřebují.
    U jádrovin hrají rozhodující roli použitá podnož a stáří stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 6.8.2015 14:38

Diky to ja vozim 600l vody a vyjde to jen na max 2-3 kyble vody, takze to chce 800l vodywink.. a jeste v kterem stadiu nebo mesici je ta zalivka nejnutnejsi?..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 6.8.2015 15:47

Pokud mají stromy normální nezplihlé listy, tak vysloveně nutná není, jenom je vhodná. Nejlépe v tom stadiu, kdy neprší.  Já stromy, snad vyjma zrajících broskvoní a mladých do roka po výsadbě nezalévám vůbec. Ať se trochu namáhají, kořínky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 6.8.2015 17:52

Vážený pane M.V., přibližte, prosím,Vaše konkrétní podmínky-lokalitu. Plno diskutérů se na Vás spoléhá, ale já se obávám, že hromada z nás je na tom s vodou hůře a se suchem lépewink, než Vy. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.8.2015 18:35

MV v tom není sám, i u mne je to s vodou podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.228 (?), 6.8.2015 21:21

Také nezalévám, a to ani stromky na mělčeji kořenících podnožích, ale je rozdíl jestli stromy rostou v jílovité půdě s vyšší hladinou spodní vody nebo třeba na pískách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 7.8.2015 8:56

Myslím, že když pomineme letos vysazené stromky, kde může mít absence zálivky i fatální následky, smysl má. Stačí se podívat na ovocnářské oblasti v Tirolsku, kde jsou pod závlahou jak ovocné stromy, tak vinice a výrazně to zvyšuje úrodu. Smysl má tím větší, čím je slabší podnož, tedy menší kořenový systém... v podstatě viz výše pan Vysloužil (druh půdy, druh dřeviny, 1-2x týdně důkladně prolít...). Mám to štěstí, že mě žena před pár lety ukecala k realizaci vrtu, takže mám vodu za cenu elektřiny na čerpadlo. I tak je to těžké uzalívat, půda v okolí je natolik suchá, že zálivku úplně vycucne a u stromku, kam přišly 2 kýble vody je druhý den půda rozpraskaná suchem. Denně padne v průměru kubík vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.8.2015 12:51

Zdravím, stejné chyby, stejné známkywinkNaprosto s Váma soulasím, postupuju úplně stejným způsobem, ale i tak propadla víc než polovina plodůangry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.230 (?), 7.8.2015 13:27

.. zcela jistě má zálivka smysl, ale pomalá, aby zemina nasákla a dostatečná, jeden kýbl, zhruba 8-10 cm, takže těch kýblů alespoň 6-7, taky podle toho o jaký strom jde, jedenkrát za 5-7 dnů wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika