Viktoria



Stránky: 1,  2,  3   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?) 
18.8.2012 20:08, zobrazeno: 22263x

Prave mi dozrela slivka Viktoria ma nadhernu farbu je sladka a štavnata plody važia 40g som zvedavy ako sa jej bude darit v dalšich rokoch.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 18.8.2012 23:35

Letos jsem si ji taky poridil... za jak dlouho Vam zacla plodit? Nikde jsem ji nesehnal, tak jsem ji koupil u Bakkera.. no snad to za ty penize bude stat.At Vam roste a plodi.Starsi strom je kompletne obsypan plody.Skoda, ze tato stara odruda u nas vymizela.Uz jsou dokonce nove odrudy Viktorie.Vim o Excalibru a Avalonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 23.17 (?), 19.8.2012 12:37

K čemu by se pane Fialo, popř. pane Waltere, dala přirovnat chuť odrůdy Queen Victoria? Nebude to něco podobného jako Opál? Obě dvě jsou to slívy. Přidávám závěrečné hodnocení z pomologie Vávra-Ferkl-Koch-Černík z roku 1965). Cituji: pro své krásné vybarvení byla oblíbenou slívou v domácích zahrádkách. Dnes se pěstuje méně, protože při velkých úrodách a za nepříznivého počasí mají plody podřadnou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 19.8.2012 13:05

Vktoria mi začala plodit už v druhom roku po visadbe.Pan Peter samozrejme že ked sa necha vela plodov na strome ich kvalita je horšia, to plati iu inich odrodach.Chutovo je Hanita lepšia slivku Opal nemam nemožem to posudit.

EXCALIBUR
EXCALIBUR
AVALON
AVALON
AVALON
AVALON
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.8.2012 13:34

Znovuobjevení Viktorie určitě nějaký smysl mít bude. Ale například znovuobjevenou renglódu Ontário jsem si nepořídil a nemám to ani v plánu. O podřadných plodech při přeplození vím zatím jen u odrůdy Valjevka. V tomto ohledu jen velmi těžko Valjevku nějaká jiná odrůda překoná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.8.2012 22:19

O podřadných plodech při přeplození Valjevky nic nevím.

Ale v normálních letech, kdy vřeteno Valjevky bylo plody obsypáno, tak odhadem, asi 1/4-1/3 plodů byla znehodnocena šarkou. Loňský květnový mráz byl tak laskav a nechal mi na stromku asi 5 plodů, ten letošní mi jich zanechal podstatně více. Ty poškozené mrazem už spadly a i ty napadené šarkou jsou už pryč. Takže letos je plodů málo, ale zato jsou velice pěkné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 15.9.2013 16:19

Viktoria sa tento rok ukazala v celej krase plody štavnate sladkaste.

VIKTORIA
VIKTORIA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.9.2013 8:50

Viktoria je vděčná slíva. Její největší předností ale není chuť či aroma. V tom ji většina modře zbarvených slivoní dozrálých v optimální poloze asi překoná. Ale plody Viktorie jsou velké, plodnost vysoká a hlavně - patří k odrůdám nejméně náročným na sumu teplot. Proto se s úspěchem pěstujen Jeseníku, České Vsi i Zlatých Horách, odkud jsem si ji přivezl. Cenná je i neobvyklá barva plodů a dobrá odolnost vůči šarce.  Skvrny na slupce jsou viditelném, ale dužina je čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.120 (?), 16.9.2013 21:12

Když jsme u té Viktorie... Několik let počátkem září chodím v Krušných horách kolem jedné slivoně - strom se mi nezdá zas až tak starý, ale jeden z místních povídal, že byl vysazen ještě "za Němců". Nikdy jsem, díky termínu, kdy jsem se tu pohyboval, nezastihl zralé plody, jestli vůbec dozrávají - zima zde přichází brzy, strom je ve velice dobrém stavu, plodí pravidelně, bohatě, s výjimkou letošního roku, kdy násada nebyla nijak vysoká. Zajímavostí pro mě je, že strom roste v nadmořské výšce 805 m v drsné lokalitě Krušných hor a daří se jí tu. Přikládám pár fotografií, protože mi teď zrovna připomněla podobenství se zde zmiňovanou Viktorií. Kdyby jste měli někdo jakékoliv info, byl bych rád. Letos jsem vzal jeden prut a dva odkopky naočkoval, sice trochu pozdě, ale uvidíme. 







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 9.8.2014 14:55

Viktoria ma tento rok menej plodov ale zato su velke sladke postupne dozrievaju.

VIKTORIA
VIKTORIA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika