Vhodný opylovač pro Althanovu renklódu?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 105.243 (?) 
9.4.2013 21:03, zobrazeno: 28965x

Poradíte mi jaký je vhodný opylovač pro Althanovu renklódu. Dočetla jsem se, že vhodná je Zelená renklóda, která je však náchylná na jarní mrazíky a šárku. Zahradu máme v cca 400 m.n.m.  Posloužila by jako opylovač např. Čačanská lepotica?  V sadu máme i pološvěstku Jojo a Tegeru.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.4.2013 9:28

Caccanska Lepotice je dobrym opylovacem.Pestuji Althanovou v 380 m.n.m. a dari se ji dobre.Je pravdou, ze vedle ni mam taktez dva dobre opylovace a to je Oulinska a Wazonova(podobna zelene).Nevidim jediny duvod, proc by vam nemela Zelena renklota ve vasi oblasti prospivat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 10.4.2013 9:38

Čacanská lepotica by jistě neposloužila. Měl jsem je vedle sebe 8 let (20 m) a žádný plod z Althanovy jsem neviděl (i když vždycky nádherně kvetla) Stejně tak si myslím, že ani Jojo (16 m) nepomůže, mám ji 5 let a nic.Pořídil jsem si Malvazinku a čekám.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.4.2013 9:47

Prvni dva ovocne stromy, pred deseti lety, co mi kvetly a plodily, byla prave Althanova a Cacanska Lepotica.Vzdalenost cca 20m.Verim tomu, ze Althanova byla opylena prave Cacanskou.Neni to, ale objektivni nazor, jelikoz v okoli kvete spousta jinych svestek a renklot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.4.2013 10:43

Nejlepším opylovačem Althanovy renklódy je postřik proti pilatce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 10.4.2013 11:38

Jako opylovač pro Althanovu renglódu se všude uvádí Zelená renglóda. Dále se k tomu ještě v různých zdrojích přidávají odrůdy Vlaška, Lützelsachsenská a Oullinská renglóda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 10.4.2013 12:25

Ano přesně tak.  Ale zelenou nechci, Oulinskou také a dvě zbylé jsem nesehnal. Moje neúroda nebyla nikdy způsobena pilatkou, stříkal jsem pravidelně Sumithionem nebo Zolonem. Čačanská rodila hodně, Althanova nic. Poškození pilatkou poznám stejně tak jako neopylený květ.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 10.4.2013 12:21

Zkusím ji tak letos opylit. Strom jak topol zatím nerodil i když kvetl (loni to zmrzlo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.4.2013 12:33

To že renglota kvetla a následně nerodila mohlo být faktem, že se renglota dostává do plodnosti později-u nás to tak bylo.Dvanáctiletý strom kvetl a nerodil, začal později, a každým rokem ovoce přibývalo.

Myslím si, že u peckovin se význam opylovače velmi přeceňuje.Ještě jsem neviděl, že by dospělý zdravý strom kvetl, a neopýlením by květy opadly-to snad pilatkou.Určitě se v okolí nějaký, nebo více vyskytují.I když nejsou úplně blízko, tak to bude stačit.Výbec bych neřešil zda si kvůli peckovině pořizovat opylovače, nebo né.Pokud máte zahradu někde v lesích-tzn. v prostorovém izolátu, pak je situace jiná-budete muset opylovače pořídit ač už stromkem, nebo vroubováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 10.4.2013 12:38

V izolaci není, v okolí švestky jsou i když ne moc. V té souvislosti by mne zajímalo, jestli je opylovačem i trnka obecná. Uvidím, snad to letos nezmrzne, nasazeno má. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika