Toptaste - na podzim sázené stromky



host - 223.78 (?) 
12.6.2015 13:26, zobrazeno: 5189x

Dobrý den,
obracím se na vás s žádostí o radu a prosím o názor.

Na podzim jsem vysazoval vedle domu sádek slivoní - 3 ks Gabrovské, 1 ks Haganty a 4 ks Top taste. Stromky byly kupované ve Strážnici, vysázeny v říjnu.
Gabrovské jsou na podnoži ZR, ostatní na Wangenheimově.
V březnu byl na stromcích proveden výchovný řez. Stromky se všechny pěkně uchytily a nahazují nové výhony.
Problém je jen u dvou stromků Top taste, které tolik nenahazují nové výhony a probouzí se dost pomalu. To je patrné hlavně u kusu na okraji pozemku, kterému doteď vyrašil pouze jeden krátký výhon (asi 10 cm), jinak je stromek jako by "mrtvý". Neraší ani ostatní očka, která jsou zaschlá.
Bydlím na zlínsku, půdu na pozemku máme kvalitní hnědozem. Stromky pravidelně dle potřeby zalévám.

Je šance, že se ještě stromek probudí? Co může být příčinou? Mohu mu popř. pomoci nějakým hnojivem?

Mám obavy, že se už do podzimu neprobere, budu jej muset vykopat a nahradit novým.

Prosím poraďte, děkuji za názory.

Patrik

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 12.6.2015 21:52

Jestli se můžu zeptat, ve které školce ve Stážnici jste stromky kupoval? Jinak můžete stromek vyfotit. Kdyby vyrazil jen ten jeden výhon a byl by z ušlechtilé části, tak z něj můžete přístí rok zapěstovat korunku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.161 (?), 14.6.2015 21:08

Dobrý den, děkuji za reakci.

Kupoval jsem stromky v prodejně na konci Strážnice (Ovocná a okrasná školka Strážnice)

Máme s nimi zatím jenom ty nejlepší zkušenosti. Bohužel i ten jeden vyrašený výhon během tohoto týdne odešel a víc s ním asi neudělám. Ostatní Toptasty jdou pěkně, ale postižený stromek se skoro neprobudil k životu. Asi mi nezbyde nic jiného, než jej na podzim vykopat a nahradit novým. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.45 (?), 15.6.2015 22:18
Tak uvidite, mozna jeste vyrasi z uslechtile casti nejaky vyhon a mohl by jste si zapestovat novy kminek a pote korunku, ale ztratite u toho zbytecne moc casu, nez naroste.takze lepsi reseni bude na podzim zasadit novy stromek.ja sem sazel na jare svestky a taky se mi jedna nechytla, ale vubec ani nezacla rasit, takze asi uz byla kaput pri nakupu. Kema83
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 15.6.2015 22:39

Já před pár lety koupil také dva Toptasty ve Slupi v Ökoplantu. Na jaře ani jeden nechtěl rašit, všechny ostatní stromky už byli zelené, až potom začali konečně růst. Už jsem myslel, že je po nich a chtěl jsem je vytáhnout. Prním rokem byly na chcípnutí, ale pak se rozjely a dnes už jsou z nich pěkné stromy. Někdy se vyplatí počkat, ale v půli června už by měli začít růst. Nechte je ještě, zalívejte a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.78 (?), 17.6.2015 7:52

Dám stromku šanci ještě do října, zatím jej pořád zalévám. Bohužel i ten jediný výhon odešel a ostatní očka jsou také mrtvá. Pokud se neprobudí, zasadím na jeho místě nový stromek. Prozatím děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika