Toptaste - co s ní je



Miroslav B - (10) - 110.28 (?) 
2.6.2014 22:02, zobrazeno: 4664x

Mám 3 štýřletý Toptasty (podnož Krym) a na jedné z nich mi začali žloutnout a opádávat listy. Taky plody tak nerostou a žloutnou. Sousední stromky to neméjí, mají hezké plody i přírustky. Co sní je, žádný škodce nevidím.Miroslav


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Miroslav B - (10) - 110.28 (?), 2.6.2014 22:04

Přikládám ještě jeden obrázek celé slivoně.Miroslav


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 3.6.2014 12:36

Jak známo,Toptaste je velmi plodná odrůda,která začíná nasazovat velmi záhy po výsadbě.Tento exemplář ze tří, které máte pravděpodobně ještě nemá vyvinutou dostatečnou kořenovou soustavu, a nestačí vyživovat nadzemní část stromku spolu s počínající úrodou.Zřejmě jste stromek nestříhal, neřezal,a nadzemní část je objemově v přesile ke stávající kořenové části, a ta jednoduše řečeno... nestíhá.Nemoc na listech nepozoruju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.6.2014 13:32

Majitel postavil krásnou chatku, vzorně vyplel záhonky a svěle střihnul trávník. Na švestku trochu pozapomněl, té se tolik péče nedostalo - vyvázání ke kůlu, obrytí, výchovný řez. Žloutnutí listů v souvislosti s předčasnou úrodou mi však přijde nepravděpodobné. Je-li ale převaha zelených, neřešil bych to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Miroslav B - (10) - 110.28 (?), 3.6.2014 21:14

Pánové dékuji za odpovědi, k první odpovědi p. Pippinovi chci podotknout, že stromky sou pravidelně ořezávány a tahle slivoň má korunku ze všech nejměnší. Ostatní sou mnohem bujnejší, zejména třetí, která je na myrobalánu. A panu Vysloužilovi, ve vší úctě, na zahradě(kde sem denně) se starám zejména kromě trávníku o slivoně, kterých mám 12 (od 4 let po 50 let). Hnojím je, stříkam (předjarní postřik, 2x proti monilioze, pilatce), pravidelne podle potřeby ji ořezávám, aneb vylamuji výhony i každé 2 týdny. Vylamuji výhony směrující dovnitř koruny, nebo rastoucí kolmo a ostatní skracuji na vnitřní pupen, podle zásad sekundárního výchovního řezu. Co se týče obrytí a kulu, to všechno sem letos odstranil, 3 léta to tam bylo. Takže starostlivostí to asi nebude, možná delám neco špatně. Budu vděčen za každou radu.P.S. Omlouvám se za špatnou češtinu, ale již 35 let žiji na Slovensku na Liptove a už neumím správnou gramatiku českou ani slovenskou.   Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika