Topstar plus



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
22.10.2014 16:37

Myslíte, že na tomto obrázku je TOPSTAR? Uvádí se zde, že pochází z křížení Ersingerská x Čačanská najbolja a zraje právě krátce po Č.najbolji.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.8.2014 9:48

To je divné. Většinou míváš plody naopak o pár dní zralejší dřív. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.8.2014 14:44

Když jsem ho kupoval, tak nebyl ještě moc rozšířen, takže se dalo čekat, že mně "šoupnou" něco jiného. U takového Topgigantu se dají plody poznat podle velikosti, už ty první jsou obrovské. U Topkingu se zase dají poznat podle tvaru. Jelikož by Topstar měl zrát před nimi a je zelený, kdež to oni už modrají, nebude něco v pořádku. Po lepotici mám nejvíce vybarvenou Hanitu. Topstar by určitě neměl zrát později než Hanita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 7.8.2014 13:51

Topstar by měl dozrávat přibližně s Lepoticí, ale dle sdělení jistého školkaře ji např. v plodnost určitě nepřekonává, snad pouze ĺehce chuťově. Shodli jsme se na tom, že žádný velký výkřik to nebude. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.8.2014 21:36

U mě lepotica už vrcholí, Topstar má ještě pár dní před sebou. Velikostí lepotici nepřekoná, chutí ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 185.204 (?), 10.8.2014 11:08

Možná, že svůj názor později změním, ale teď momentálně bych vyměnil Topking i Topgigant za Topstar. A to čistě jen z důvodu časnějšího dozrávání Topstaru. Myslím, že Topking i Topgigant zapadnou pozdějším dozráváním mezi jiné současně zrající odrůdy, jejichž kvalita je tou dobou už dosti vysoká. Zralost v období Čačanské lepotice je pro mě stále hodně "TOP". Moc by mě z tohoto důvodu zajímal ten Milanův Topfive. Mám stromek přímo z Plantexu, tak by to snad mohlo být "OK". Tak Davide, co myslíš, Topstar nebo Topfive?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.10.2014 16:37

Myslíte, že na tomto obrázku je TOPSTAR? Uvádí se zde, že pochází z křížení Ersingerská x Čačanská najbolja a zraje právě krátce po Č.najbolji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.10.2014 10:48

Jedná se mně o to, že by ta moje Topstar nemusela být nutně záměna. Měla totiž podobné plody, i když vybarvovaly později než u Miloše. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.6.2015 16:19

Stále jsem se nevzdal naděje, že tady mám odrůdu Topstar. Pořídil jsem si sice ještě jeden kontrolní stromek z jiného zdroje, ale podle výše uvedené fotky je tvarová podobnost plodů veliká. Lepší chuť této odrůdy mělo zajistit křížení s odrůdou Ersingenská a proto stále nevím, proč tato slivoň nepronikla do zdejšího pěstování kvalitních raných odrůd. Nebo je tomu s její kvalitou jinak? Popis je ve vlákně Ersingerská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 20.9.2015 12:05

Kdepak, kdepak, s Topstarem to bude zase podvod. Plody zrají až teď, jsou trochu podobné Tophitům, ale dužnina a chuť je velmi podobná letošnímu Valoru, popřípadě Hagantě. Na vyfocených listech je ale původ odrůdy nejasný. Vlevo dole je list tohoto Topstaru č.1, ovšem není podobný žádné jiné odrůdě, takže fakt nevím. U Valoru jsou na fotce dva listy, Topstar č.2 je druhý stromek Topstaru.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 0.112 (?), 1.10.2015 15:49

Viete mi prosim povedat niekto ci sa slivka Topstar a Toptaste vedla seba opelia..? aj ked je pisane ze su samoopelive, ale predsa len istota. dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika