Topfive



Stránky: 1,  2   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?) 
16.8.2012 18:22, zobrazeno: 11846x

TOPFIVE je križenec čačanska najbola x Buhlerova slivka.Je velmi štavnata a sladka, plod važi 40g dnes som ju koštoval je chutovo lepšia ako TopTaste tich mam vedla 10 stromov ale nema na Topfive.Nestihol som ju odfotit prikladam foto obrazku ked som ju kupoval.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 29.1 (?), 18.8.2012 14:28

Blahoželám panu Fialovi k první úrodě Topfive. Pokud se ukáže to, co říká o jeho kvalitách, tak to bude jistě přínos. Vypadá to, že Plantex je průkopníkem v jeho rozšiřování, tak snad se brzo objeví i u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 14.8.2013 10:48

Ještě nevím, při kterém rodičovském spojení nastal velký třesk, protože jsem našel taky toto-Čačanská najbolja x Auerbacher.Ale i v právoplatném svazku někdy vzniknou potomci s genetickými rysy od sousedalaugh,který se k potomkům jaksi někdy nechce přiznat.Ať už to bylo v tom Geisenheimu jak chtělo vznikla další "TOPka".Na stromku se letos urodilo, a dozrává 18 plodů.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 59.254 (?), 14.8.2013 12:51

V oficiálním dokumentu z Geisenheimu stojí toto:

Topfive: Cacaks Beste x Bühler-Weisenheim, 1986

Trochu mě zaráží ten rok vyšlechtění - jedna z nejstarších v porovnání s ostatními "Topy".

Člechtění je běh na dlouhou trať, ale zajímavé je, že v daném dokumentu je jako poslední šlechtění uvedená Miragrande, 1994. A co těch posledních 20 let?

pdf na fóru už někdo představoval, kdyžtak zde

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 17.8.2013 20:05

Topfive konečne dozrela, pred mesiacom plody vypadali male myslel som že znich nič nebude ale každodena zalievka im pomohla plody su pekne sladke 27Brix.

TOPFIVE
TOPFIVE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 184.146 (?), 17.8.2013 20:34

Opět "záříte" s Topfive, pane Milane, viďte. Moc pěkné. Já jsem si Topfive nechal na jaře poslat z Plantexu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 18.8.2013 16:11

Dufam že sa mu bude darit budete spokojny, horšie dopadla Belamira plody male nevifarbene popadali všetky na zem ešte jeden rok ju skusim ked sa nezlepši pojde preč.Hanita začina dozrievat krasne plody chut vitečna už teraz ma 23 Brix uvidim aka bude za tyžden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 18.8.2013 18:33

Unás letos Belamira boduje. Do zralosti jí ještě nějaký ten týden schází, ale už teď jsou plody velikosti menší Zelené renklódy. Podobně se jeví Miragrande.  Oproti Nancyské, která má sotva 2 cm v průměru (na fotce položená nahoře na plodech Belamiry) .
   Ale účet se bude dělat až ve zralosti.

Belamira ve srovnání s Nancyskou
Belamira ve srovnání s Nancyskou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 4.9.2013 10:30

Panu Milanu Fialovi sice dozrály plody o mnoho dní dříve, a vykázaly překvapivě vysokou hladinu cukrů v plodech, ale já zatím nejsem spokojen s mírnou fází aromatických látek v dozrávajících plodech.Včera některé opadly ze stromů, proto jsem je všechny (15ks.) otrhal(mimochodem na stromě drřely hodně-musel jsem je urvat silou),a zhodnotil.Patnáct plodů vážilo dohromady 480g.,=1/32g.Ale jen ty červivé dokázaly přinést kvalitní požitek z chutí.Ostatní plody by potřebovaly pro větší míru aromatu ještě trochu času na sluníčku.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.9.2013 12:22

Ale účet se bude dělat až ve zralosti.

Účet se dělá a své nadšení trochu beru zpět. Belamiry jsou skutečně velké, větší než jindy, ale jejich chuť zatím pokulhává za předloňskou. Navíc řada plodů podléhá hnilobě. Není to klasická monilie ditýkajících se plodů, spíš rychlé modrání plodu pod slupkou snad následkem hmyzího vpichu.Jinak modré slivoně zatím hnilobě (klep klep) letos vcelku odolávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika