Švestka, pološvestka do malé zahrady



Stránky: 1,  2   
sarg - (2) - 15.22 (?) 
23.7.2016 10:35, zobrazeno: 10976x

Dobrý den, velmi rád bych si zasadil švestku, nebo pološvestku do malé zahrady - 120m2. Zahrada se nachází přímo v Brně. Na čase dozrávání plodů mně nezáleží. Osluněné místo. Nejlépe více sladká, na jídlo i na zavařování. Podnož myrobalán, st. julien? Odolnost proti šárce. Strom by měl být nekošatého vzrůstu, spíše drobný, malá koruna, asi polokmen, nechci aby zastínil velkou plochu. Přemýšlel jsem o odrůdě Jojo. Podloží halda, navážka, spraš, sprašová hlína. Svrchní struktura půdy spíše hlinitá, humozní. Ph 6,9 neutrál. Moc děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2016 14:26

Chcete-li menší strom, spíš než po myrobalánu a St. Julien se poohlížejte po slaběji rostoucích podnožích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.230 (?), 23.7.2016 21:03
mohl bych poprosit o info, jaka by podnoz mela byt? diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 23.7.2016 22:11
Slabo rastúce podpníky: Wangenheimova, Wavit, WaxWa, Wadenswil, Ishtara, Pixy. Ja by som akceptoval aj St.Julien A. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.108 (?), 24.7.2016 11:27

Děkuji za info, budu tedy hledat vhodný stromek s těmito podnožemi. Vyloženě nechci sloupovitou, spíše polokmen s korunou o průměru max. 3m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 24.7.2016 12:28

Ještě docela běžná podnož Zelená Renkloda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.233 (?), 24.7.2016 15:36

Nie všetky odrody sliviek rastú rovnako silno. Odroda Presenta alebo aj Toptaste rastie bujne aj na stredne rastúcich podnožách ako je St.Julien. Treba si najprv zistiť či je odroda ktorú chcete kúpiť bujne rastúca alebo stredne alebo slaborastúca a až potom sa následne rozhodovať pre podnož na ktorej si kúpite stromček.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.108 (?), 24.7.2016 18:44

Teď jsem se v tom trošku ztratil. Myslel jsem, že bujnost záleží především na podnoži. Jak lze posuzovat odrůda bujná, střední nebo slabá, když je vždy na nějaké podnoži? Mám je posoudit jak si stojí např. na myrobalánu a pak je stlumit jinou vhodnější podnoží? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.233 (?), 24.7.2016 21:38

Takže takto: Bujnosť záleži aj na podnoži ale aj niektoré odrody sliviek rastú na tých istých podnožiach bujnejšie ako iné.Napr: Presenta alebo Toptaste rastie na takej istej podnoži bujnejšie ako napr. Stanley. To platí aj na iné druhy ovocných stromov.

Ja mám čerešňu odroda Napoleonova na podnoži vtáčnica a sused má na tej istej podnoži odrodu Burlat. Obidva stromy boli sadené v tom istom roku. Susedov Burlat je asi o tretinu vyšśí a asi o tretinu širší ako moja Napoleonova.

Menej bujná slivka je Stanley ale sú aj lepšie odrody, ja nemám tak veľa odrôd sliviek ako tu majú niektorí iní takže s menej bujnou odrodou slivky vám tu určite niekto poradí.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.130 (?), 25.7.2016 8:58

Díky, je to jasné. Třeba ještě někdo nějakou odrůdu poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika