Švestka Jojo



Stránky: 1,  2,  3   
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?) 
6.4.2011 22:58, zobrazeno: 28563x

Tak jsem tu s dalším "stromečkem" . Tenhle klacek mi poslal starkl. Mám čekat, kde vyrazí nějaké větvičky a pak stříhat, nebo to nějak zastřihnout už teď? Zasazená je loni na podzim. Děkuji za odpovědi.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 6.4.2011 23:08

Když zítra někde v zahradnictví koupíte JOJO nebo TOTASTE s korunkou a hnedka zasadíte (a říznete), uděláte lépe a o několik let předběhnete tuto "hokejku". Kolikátá je je to asi třída?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.64 (?), 7.4.2011 8:52

Nechte jak je a zalívejte. Příště nekupujte zajíce v pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.4.2011 9:13

Já bych se z uvedeného stromku zase tak neděsil. Jednoletý šikmo rostoucí výhon je přece možno pomocí delší rovné tyčky vyvázat do vzpřímeného směru. Ohýbání provést opatrně a citlivě, aby nedošlo k vylomení, třeba na několik postupných fází. Korunku zapěstovat jako ze špičáku. A stromeček bude jako lusk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?), 7.4.2011 9:50

To zní dobře Wimpi, zkusim to 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.4.2011 10:24

V každém případě, pracovník, který Vám ten stromek zabalil a odeslal, by si zasloužil věčný pobyt na loži vyvrhelově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 7.4.2011 14:38

Pročpak? Je to zakrácený špičák, ze kterého se dá v pohodě zapěstovat kvalitní stromek. Stromky jsou sezóní zboží, takže to vypadá, že už jiné prostě neměli. Takových jsem zasadil desítky a bez problémů rostou. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.4.2011 15:15

Jistěže půjde zapěstovat, ale až po nestandardním zásahu typu "do-do". Zajímalo by mne, zda byla paní prodejcem upozorněna, že neobdrží standardní stromek se zapěstovanou korunkou, ale zalomený  "špičák", případně jakou dostala slevu z ceny normálního stromku. To bych považoval za korektní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.248 (?), 7.4.2011 15:30

Dokud budou lidi "hloupí" a budou kupovat u těchto pseudoprodejců cokoliv a za ty šílené ceny, tak ať s nimi dál vymetají zem. Vždyť si všimněte - v těch jejich katalozích, jak je na obrázcích ovoce (nejen), nakopírován tentýž motiv plodu hned několikrát! :-) Je to úsměvné. Prostokořené meruňky za bezmála 250,-? Kdo ví, jestli to nebude dokonce špičák... atd atd. Jediné, co chválím je občasná netradiční odrůda ze zahraničí... Schválně by mě zajímalo, kolik paní za ten špičák dala!? Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.4.2011 16:00

Ve Starklově on line shopu už odrůdu Jojo nevidím. Ostatní stojí necelých 200 Kč (nepočítaje poštovné) Jak už to u podobných prodejů bývá, je uvedena spousta zcela zbytečných informací o neuvěřitelném množsví lahodných, křupavých plodů, jemně kořeněných a ušlechtilých, o typické švestkové vůni atd. Ani slovo o tvaru, výšce kmínku, použité podnoži, citlivosti k šarce.
Bohužel, bližší údaje o podnoži často scházejí i u jinak seriózních "kamenných" prodejců

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika