Švestka Jojo



host - 234.140 (?)
28.6.2016 22:33

Tak to je prekvapenie že už aj Katinka trpí chorobami dreva a PPV. U Hanity ma PPV neprekvapuje je na ňu menej odolná.    Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 14.11.2015 19:52

Ta, jenž dokáže někomu hnout žlučí, jiní ji hlavně pro její rezistenci(i když falešnou)vynášejí vysoko.Její jméno je pro švestku jak stvořené... taky po stránce kvality efekt joja každoročně připomíná.Letos jsem tak nějak se slivkou JOJO na vážkách.Už jsem se s ní v duchu krumpáčem loučil, ale chtěl bych ji ještě dát čas, zda něco předvede.Kvalita vyzrálých plodů nebyla nijak ohromující, ale když plně vyzrála, což ji trvalo více jak měsíc od konce vybarvování, tak ochutnavání byl docela příjemný zážitek.Z důvodu menší násady byly některé plody opravdu obrovské.Cukernaté nijak moc nebyly,...ba pravě možná proto jsem v nich ucítil více švestkového aromatu, když nebylo cukry potlačeno.Nejvíc jsem byl udiven konzistencí sice suchší, žilkované,ale zato výrazně tmavě-oranžové dužiny.U žádné jiné odrůdy jsem tak tmavě lákavou oranžovou dužinu nikdy neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.237 (?), 14.11.2015 20:40

 Chtěl bych se zeptat. Měřil někdo refraktometrem cukernatost Joja?
Rosťa naměřil 16°Bx a na jiný údaj jsem nenarazil.
Dík.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.237 (?), 15.11.2015 17:39

Nuž, neostava nič len ísť proti prudu: JOJO na wavite (210nmn) v mokrine, kde nič ine nikdy neprežilo mi dalo tento prvy rok zopar  (5-6) velmi chutnych, zdravých... Iné popularne krasavice - hanita, toptaste, spendlik, topfirst... len par kvietkov. V 700 mnm pry rok v chranenej polohe JoJo na st. juline 6-8 kuskov, senzoricke vlastnosti skontrovali sudedky (pôvodne nasadene - na pomahat a chranit). Dajme mu uste sancu - rodicov ma poriadnych - mozno, ze neho niekde este bude speciasista. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.11.2015 18:28

Jojo je nepovedený zmetek. Nedoporučil bych nikomu, aby si ho kupoval. Nepřesvědčí mě ani nezvykle oranžová dužnina, ani nějaké náznaky kvality u pár plodů. Právě tahle nevyrovnanost je důkazem "výrobního zmetku", kterého včas nezachytili a pustili ho do prodeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.11.2015 18:45

S Jojem taky končím. Nezbývá věřit, že svou (asi jedinou) dobrou vlastnost - PPV rezistenci - předá svým chutnějším potomkům. Podobně jako jablko Jolana, taky nebyla k jídlu, ale jsko šlechtící materkiál se osvědčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.78 (?), 27.6.2016 9:02

Doplnim situaciu s JOJOM na severnej Orave (700 mnm)  za tento rok - zatial co Hanita a Katinka chradnu, silne trpia PPV a chorobami dreva, JOJO bez problemov rastie druhym rokom rodi (3 rok po vysadbe) uz na oboch stromkoch (st.julien) 100% zdrava, nezaostava v raste za svojimi dolniackymi rovesnickami. V plodeni este lepsie, pravda, ma tu pri sebe zelenu ringlotu. Uvidme dalsie roky, aby tato chvala nebola len moje prianie. Mate este niekto skusenosti s jojom z vyssich poloh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 28.6.2016 22:33

Tak to je prekvapenie že už aj Katinka trpí chorobami dreva a PPV. U Hanity ma PPV neprekvapuje je na ňu menej odolná.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 20.12.2015 19:26

Bude se mi s ní těžko loučit, pokud vůbec, ale mělo by se uvolnit více místa na zahradě pro sázení nových odrůd, pokud nějaké nové očkovance vyvedu do fáze výsadby na stanoviště."Podivné JOJO" s výrazně sytě oranžovou dužinou se mě nějak zbavovat nechce, což z klidným srdcem udělám se stromkem TOPHIT, nebo už udělal s LEPOTICÍ.I ve velmi teplotně uspěšné sezoně jako letos měly plody JOJA problém nabírat cukry,a vyzrávaly měsíc a půl(!), ale aroma se v té zlatožluté konzistenci jakési přece našlo, a nebylo ukryto za cukry! Myslím, že by by stálo za to vyrobit z JOJA, které cukry postrádá,a s nějakou sladkou odrůdou, npř.TOPTASTE, která naopak cukry překypuje, až je to někdy pro někoho cituji"protivné... vyrobit nějakou dobrou slivovici.Samotná cukernatost není všechno...čím větší cukernatost,tím větší naředění aromatu lihem.Tak dejte potom pane Rosto vědět jak jste pochodil...či nepochodil s čistokrevnou JOJOvicí(neplést si s jalovicí!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.9.2016 21:40
Jojo jsem byl nucen sklidit, protože většina plodů už byla poškozena špačky. Milan sice Jojo pasoval na nejhnusnější slivku, ale letos není špatná. K tradičně cenné výrazné chuti se přidaly nějaké ty cukry, takže hodnotím velmi dobře. Škoda, že jí ti špačci nedali pokoj, mohla ještě více dozrát a zesládnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 14.12.2018 13:30

A jak si vedla najhnusnějšia (Milan) slivka JOJO? Překvapivě dobře. Sladkost plodů se přece jen dostavila, a i když nebyla nějak vysoká, tak panovala s kvalitou všeobecná spokojenost. Je náchylnější na moniliovou hnilobu. Méně než President, více než Stanley. Tak na úrovni Valoru. Tvoří podobné shluky.

Jojo
Jojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika