Svestka a msice



Stránky: 1,  2   
host - 73.233 (?) 
19.2.2007 23:24, zobrazeno: 28642x
dobry den, pred 2 lety jsem vysadil 2 svestky - gabrovska, loni byla jedna napadena msici. tu jsem vyhubil postrikem, napadene konce vetvi ostrihal, ale oproti nenapadene svestce je stromek v kmeni polovicni a ani neni tak bujne rozrostly. ma sanci, ze na jare bude zdravy a zacne opet rust nebo je lepsi misto nej nasadit novy?
dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 20.2.2007 10:17
Dobrý den, stromku bych dal ještě šanci, myslím že to bude v pořádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.39 (?), 20.2.2007 23:06
Nepamatuji se, že by samotné mšice dokázaly poškodit zdravý strom tak, že by odumřel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.2 (?), 21.5.2007 21:32
Objevila se kadeřavost na švestce - prosím, čím mohu kadeřavost odstranit? Děkuji. Marie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.5.2007 9:28
Řekl bych, že se asi nebude jednat o houbovou chorobu jako u broskví, nýbrž o skroucené listy sáním škůdců - nejspíš mšic. Zkuste důkladně prohlédnout svinuté listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.66 (?), 23.5.2007 8:19
Dobrý den,

koupila jsem novou zahradu a na švestkách jsou stočené listy a uvnitř se mi zdá, že jsou mšice. Strom má ale už samozřejmě plody, tak nevím, zda-li ho mohu ještě teď stříkat proti mšicím a především jaký prostředek na to použít?Zároveň jsou četla v předchozím dotazu, že se konce větví mají stříhat - tedy ty, které jsou napadené. Mám ale pocit, že by mi jich tam potom moc nezůstalo...
Děkuji moc za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.5.2007 12:47
Postřik je jistě možný, i když má strom plody (než dozrají bude dávno po ochranné lhůtě). Jsou-li listy stočené, postřik se ke mšicím úplně nedostane a jeho účinnost je nižší. Üplně neúčinný však nebude. Konce výhonů bych nestříhal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.5 (?), 16.6.2015 17:52

Prosím o radu, na zahradě mám asi 20 let starou švestku a poslední roky neustále bojuji s mšicemi, kterých je hrozně moc a vše okolo stromu je zalepkané celé léto.Strom se nachází v nejvyšší části zahrady a půda má tedy poměrně málo vlhkosti.Není nějaká souvislost mezi vlhkostí a mšicemi? Yvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 16.6.2015 22:04

Asi se tam daří i mravevcům, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.93 (?), 18.6.2015 14:20

Samozřejmě,. že ty mrchy-mravenci si vynášejí mšice do konečků větví na nové výhonky, aby měli na co chodit. Tu jejich medovic milují, ale co my s tou švestkou. letos mi potadil jeden chytrý zahrádkář, ať si udělám na ně postřik z levandulového oleje, Jaru a vody. Tak jsem poslechla a udělala ty poměry, jak mně řekl, ale mšice sice zmizely, ale listy, na nichž byly původně mšice, tak seschly a jen jsem je odrolila...sad. Tak nevím, zda nezastřihnout ty konečky a nebo počkat, co naroste další rok. A čím pak se těch mravenců - potažmo mšic zbavit. letos jich je tedy jako máku. Všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika