Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti



host - 178.235 (?)
1.9.2014 8:54

Stanley se i letos představila v nehnijící obrovské velikosti i dobré chuti.Bez Horizonu a j.Vyčerpávající úroda mě nutí přemýšlet o dostatečném hloubkovém přihnojení na jaře.   AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 31.8.2014 22:28

Stanley mi připadá jako ta moje stará fordka na kterou je spoleh. Kdyby nepřišlo špatné počasí, byly by plody možná ještě lepší. Není to žádná formule typu Hanity, ale asi jsem prostě na tuto odrůdu zvyklý. Moniliová hniloba momentálně řádí pouze na Presidentu, jinak nikde. Nebo jen zanedbatelně. Stanlejky se hodí na všechno a nakonec i ten přímý konzum není tak špatný. Sladce-stanlejovská chuť. To beru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 31.8.2014 22:47

Mně funguje Horizon. Zatím ani jedna nehnije. Je jich strašně moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 31.8.2014 23:17

Ve vyšších polohách Stanley moc dobře "fungovat" nebude, stejně jako Čačanská lepotica. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 1.9.2014 8:54

Stanley se i letos představila v nehnijící obrovské velikosti i dobré chuti.Bez Horizonu a j.Vyčerpávající úroda mě nutí přemýšlet o dostatečném hloubkovém přihnojení na jaře.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.15 (?), 2.9.2014 12:35

Akú máte polohu pán AB že Vám nehnije a nemusíte ju striekať Horizonom? V akej nadmorskej výške pestujete STANLEY? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 2.9.2014 21:01

Stanley dozrála s nepatrnými ztrátami ve 185 m n.m, Kromě pilatky jsem jiný postřik nepoužil a jsem rád.Jde o svahovitý terén k severovýchodu dost větrný na JM.Podnož mirabelka.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 3.9.2014 7:32

Já mám zatím Stanley na stromě. Po jednom postřiku horizonem nehnije ale zatím není zralý. U nás ale žádné vyšší chuťové kvality nedosahuje, 450 m n.m. je asi hodně vysoko. Jiné odrůdy jsou i přes ten letošní deštivý a chladný rok velice dobré. Hamanovka, Gabrovská, Toptast. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.9.2014 8:02

U nás Stanley zraje nyní. Ztráty monilií jsou velké, ale ne větší než jiných náchylnýchj odrůd. Chuť je docela příjemná. Dokazuje to ale, že naše chuťové nároky za poslední desítky let výrazně polevily. Stanley je totiž dost stará odrůda a měli jsme ji už v době, kdy standartem byly Domácí. Tehdy jsem Stanleykám chválil plodnost, velikost, tvar a barvu plodů. Konzistence a chuť dužiny ale byla považována za podprůměrnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 3.9.2014 20:51

Ide Vám od pecky ten Stanley pán AB alebo na nej ulpívá? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.9.2014 9:36

Děkuji za Váš zájem o starou dobrou americkou klasiku v podobě odrůdy STANLEY (Agenská x Grand Duke). Vůbec nezastírám fakt, že momentálně má Stanley mezi mými současně zrajícími odrůdami nejméně výraznou chuť. Myslím tady u mě. Když ochutnám Stanley po jiných švestkách, tak prakticky nic necítím. To klidně přiznávám. Od pecky jde v některých chladnějších letech hůře. Letos kupodivu snadno. Stanley je dobrá užitková odrůda, která poslouží i pro přímý konzum, pokud není po ruce nic lepšího. Zajímavé by bylo porovnat v kvalitě jeho křížence jako například Valjevku, Amers, Jojo, Bluefree, Čačanskou rodnou, Elenu, Top (2000) a jiné.

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika