Stanley



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 99.199 (?) 
24.6.2011 21:47, zobrazeno: 21460x

dobry nemate nahodou niekoto skusensti so slivkou stanley v polohe 450mnm vdaka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 25.6.2011 9:21

Mám a nejsou dobré. Likvidovala je nemoc "monília laxa". Celkové zkušenosti včetně obrazového materiálu jsou popsány ve vlákně "konec šlechtěných švestek na Valašsku".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.134 (?), 25.6.2011 13:14

dakujem pekne..cakal by som mozno trosku hprsiu kvalitu plodov ale... ale ze by cele stromy tak velke narastli..neviem ci to moze byt tou polohou??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 25.6.2011 13:30

A ještě jsem si vzpomněl na vlákno:

"Tragédie jménem monília laxa".

Jinak Stanley má bujný růst a přírustky (při odumírání spodního obrostu) dosahovaly i jeden metr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.2.2014 13:36

yesdobrá věc, když si člověk vzpomene, co v minulosti založil.Jinak p.Richtr píše o Stanley, že roste umírněně, a o trochu méně.Podělte se se zkušeností, jak odrůda Stanley přirůstá.Nemyslím na myrobalánu, tam to bude vždycky kvalt, ale zajímá mě hlavně porovnání s jinými odrůdami na stejné podnoži.Možná tedy i na myrobalánu ve srovnání s jinými odrůdami.

Stanleye nemám, a proto mě zajímá-hlavně jak by se mu mohlo dařit ve středních polohách.Je to dobrá odrůda na porovnání chuťových kvalit s odrůdou Vlaška, která je deklarována za jednu z nejlepších.Porovnejte tedy odrůdy Vlaška, Stanley,Valjevka.Nevím, zda jsem neudělal chybu, když jsem si místo Stanleye pořídil Valjevku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.2.2014 14:37

Ve středních polohách se odrůdě Stanley daří dobře. V době, kdy jsem si ji pořizoval (1980) jsem chuť plodů srovnával s pravými Domácími švestkami, které měla překonat v nástupu do plodnosti, údrodě, velikosti plodů.  V tomto srovnání Stanley neobstála, pravým švestkám se nevyrovnala. Z dnešního pohledu, kdy víme, že Domácí jsou nedostižné, ale kvůli šarce nepěstovatelné, to vidím jinak. Srovnávám Stanley jen s tolerantními odrůdami a tady obstojí poměrně velmi dobře.
    S Vlaškou srovnávat nelze - je to citlivá odrůda k šarce, červivosti, snad ještě víc než Domácí. Valjevka v prvních letech měla plody možná chutnější, ale po čase se objevila šarka na listech, sem tam na plodech a plodnost poklesla. V tuto dobu hodnotím starou tolerantní Stanley výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 12.2.2014 15:32

Má snaha pěstovat Stanley v nadmořské výšce 450 m (Valašsko)  naprosto ztroskotala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 12.2.2014 15:59

Moje desetileté Stanley se plně osvědčily a nelituji, že jsem si je pořídil.Jednu nevýhodu přece jenom mají : jsou velké a ranější a tudíž terčem pozornosti kolemjdoucích, kteří většinou neodolají... Jinak každý rok moje Domácí alej splňuje očekávání , na kvas či sušení vždycky poskytne alespoň to "minimum do bečky". Šarka nešarka.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.2.2014 16:09

Také Stanley hododnotím  výše než Valjevku A ani s tou bujností to není u Stanley nic moc. Na zahradě u zetě na zelené renglodě jde štíhlé vřeteno bez problémů.

 I já jsem zaznamenal u Valjevky s přibývajícími lety stále větší napadení šarkou a pokles kvality plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.136 (?), 12.2.2014 16:35

Bujný růst, odolná šarce, nádherné plody. Silně trpí moniliózou plodů při dozrávání, nejde od pecky, zralé plody jsou vodnaté, dají se skladovat jen pár dnů, hnijí. Chuť je jen hodně sladká, nearomatická, absolutně nešvestková.  Chutnější jsou plody spíš nepřezrálé, trochu nakyslé a pevnější. Vedle mám šarkou zdevastovanou Domácí. I tak je chu´tově nepřekonatelná. Možná, že ve vyšší poloze bude lepší, pevnější. Ale nedoporučuju! Já asi 230 m n.m. KUKY (nepřihlásil jsem se).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika