Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?)
4.2.2017 10:06

Já jsem rád za každý názor, tak nevím, proč by měl pan 104.15 dostávat za uši.indecision Protože nežijeme v pohádce, tak jistě nepomůže, že se slivka Jojo promění ve spolehlivou a kvalitní odrůdu jen prostřednictvím láskyplné péče, není to přece malé děcko. Samozřejmě je možné, že paní bude nakonec spokojená i s touto nejhorší odrůdovou alternativou. Lepší volba by byla určitě v Gabrovské nebo Čačanské rodné. Čekat každým rokem až plody Joja dostatečně zesládnou, než je pohltí moniliová hniloba a rozklobou špačci už mě nebaví, protože se většinou ani nedočkám, i kdyby tam visely do Vánoc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.68 (?), 3.2.2017 22:09
Správne Hanka, máte guráž, nedajte sa 😉. Keby Ste dostali Mr.104.15 do rúk tak by asi dostal poza uši ako ten králik 😃. Slivku už máte kúpenú, tak "není co řešit". Zasaďte si ju a s láskou sa o ňu starajte. Aj keď je pravdou, že Jojo zrejme nepatrí k najkvalitnejším odrodám sliviek, platí aj to že skúsenosti z iných záhrad sú prenosné len čiastočne. Niekedy nie je zlé mať vlastnú hlavu. Napokon, ovocie z vlastnej záhrady chutí vždy najlepšie. Tak smelo do toho! IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Krajinka - (8) - 161.181 (?), 3.2.2017 23:04

Děkuji pane Hlavatý. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 4.2.2017 10:06

Já jsem rád za každý názor, tak nevím, proč by měl pan 104.15 dostávat za uši.indecision Protože nežijeme v pohádce, tak jistě nepomůže, že se slivka Jojo promění ve spolehlivou a kvalitní odrůdu jen prostřednictvím láskyplné péče, není to přece malé děcko. Samozřejmě je možné, že paní bude nakonec spokojená i s touto nejhorší odrůdovou alternativou. Lepší volba by byla určitě v Gabrovské nebo Čačanské rodné. Čekat každým rokem až plody Joja dostatečně zesládnou, než je pohltí moniliová hniloba a rozklobou špačci už mě nebaví, protože se většinou ani nedočkám, i kdyby tam visely do Vánoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.68 (?), 4.2.2017 15:44
Mr.104.15 napísal príspevok o satelitných ľuďoch, prišlo mi to neférové, lebo Hanku nepozná. Poznámka o králikoch vyplýva z Hankinho príspevku, kto chce tak rozumie. Pre mňa je každý strom "malé decko", o ktoré sa láskyplne starám (a nehanbím sa ani za slzy, ak sa po dlhých rokoch spoločnej púte s niektorým musím rozlúčiť). Nepožadujem aby Ste to vnímali rovnako. Ak to pani Hanka takto vnímať bude, mňa to len poteší. Nediktujem jej čo má robiť, ona sa rozhodne. Jojo nepatrí k najkvalitnejším odrodám, to som jej myslím napísal dosť jasne. To že Vy nedokážete (zdôrazňujem: nedokážete vo Vašich podmienkach, nie neviete) dopestovať kvalitné slivky Jojo, nie je res verificata. A to podstatné: záhradkárčenie (pre mňa) nie je zďaleka len o chuťových pohárikoch. IH. P.S.: Nerobím si vôbec nárok aby to niekto vnímal rovnako, nechcem vstupovať do žiadnych kontroverzií. Hanku nepoznám, ale v jej snahe jej fandím!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 4.2.2017 17:37

Podívejte se, pane Hlavatý, já jsem pánovi 104.15 vděčný za vyjádření názoru, protože je pravda, že slivky z obchoďáků (na rozdíl od některých jablek a hrušek) nestojí za nic. Pak se takové Jojo ze zahrádky může zdát báječné. V tom má pan 104.15 naprostou pravdu. Jelikož ale JOJO nemá dostatečné kvality ani u pana Milana Fialy u Trnavy, kde je ještě tepleji než zde, tak to by jste snad mohl vzít jako bernou minci. Pravda ovšem taky je, že kupříkladu mojej "starej maťeri" Jojo docela chutná i bez cukrů a chodí na něj. Já osobně bych doporučil přibližně ve stejné době zrající Hagantu, anebo Toptaste, které nedostatkem cukrů rozhodně netrpí. Proti Joju je Toptaste "zlatá" odrůda, viz. vlákno Toptaste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 39.19 (?), 4.2.2017 19:22

Připojím svůj názor na na Jojo. Tato odrůda byla velmi vychvalovaná a doporučovaná. V době mého nákupu Jojo nabízela jen jedna tuzemská školka. Přijatelné kvality plodů jsem se dočkal jen v roce 2015. Pravda, i v předešlých úrodách občas byla sem tam sladší pološvestka, někdy každá pátá, někdy desátá, ale například v loňském roce žádná. Odrůdu bych znovu v žádném případě nevysazoval. Toptaste je na přímý konzum úplně jiná liga, o tom žádná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.2.2017 19:22

Každý mluvíte (myslím PzP a IH) o něčem jiném. Petr je vděčný 104.15 za odsuzující hodnocení Joja. Ta charakteristika sedí, já jsem Jojo taky zrušil.  Naproti tomu pan Hlavatý kritizuje 104.15 za to, že nazval paní Hanku - trochu peiorativně -  satelitním člověkem. Což si mohl odpustit, takže drobná metafora s králičíma ušima je podle mě na místě.
   K poznámce p. Hasmana. Přesně totéž jsem na Joju pozoroval taky. Mezi plody bez chuti,. bez cukru, nakyslými se tu a tam vyskytly i krásně sladké a aromatické. Čekal jsem, že se to spraví, že až stromek povyroste, budou takových většina.  Spíš opak byl, bohužel, pravdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 4.2.2017 20:48

Alebo to je aj tym, ze dnesny satelitny clovek, ktory prvykrat v zivote nieco sadi na tych par stvorcovych metrov za jeho domcekom je odchovany na hypersupermarketovom ovoci bez vyraznejsej chuti a aromy a tak, ked dopestuje nieco podobne, pride mu to ako chutna slivka...

V tomto příspěvku pan 104.15 nikoho nejmenoval, jen vyjádřil jednu z možností a to docela pochopitelnou a trefnou. Podobnou myšlenku vyjádřil kdysi na adresu lidí ze "satelitních" městeček pan PP a dokonce jí pěkně rozvedl. Rozpravu ukončil pan Vysloužil podezřením, jestli pan PP náhodou přiliš nesleduje jakýsi seriál s názvem Rosamunde Pilcher. Ovšem proč já se tolik zastávám pána, který se tomu všemu zřejmě z povzdálí směje, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 4.2.2017 22:31

Nechcel som na to reagovat, lebo to nepovazujem za ucelne. Ale kedze Ste ma k tomu v inom vlakne priamo vyzvali, tak z ucty k Vam pan Petr to urobim. Za obhajobu v mojej nepritomnost Vam to aj dlhujem.

Aby bolo jasne, nebolo cielom nikoho urazit. Moj prispevok mal reagovat na vetu Asi hodně záleží na poloze a chutích pěstitele od zadavatelky, konkretne na cast o chutich pestitele. Chcel som poukazat na to, ze hodnotenie napr. satelitnych pestovatelov moze byt dost skreslene. Ze si to zadavatelka vztiahla na seba, nuz s tym nic uz nenarobim, nebudem ale kvoli tomu rozmyslat pol hodiny nad kazdym prispevkom, ci je dostatocne politicky korektne napisany. Nie sme male deti, aby sme sa chytali za slovicka a urazali za kazdu blbost.

Ak niekomu oznacenie satelitny clovek pripada pejorativne, ma pravo na takyto nazor, hoci ja ho nezdielam. Osobne si myslim, ze je vhodne. Cieli na tych spoluobcanov, ktori zlakani roznymi casto aj mylnymi predstavami sa prestahuju z mesta na blizky vidiek a ocakavaju, ze ten kto sa bude prisposobovat su starousadlici a nie oni. Pan Boh uchovaj, aby Ste si dovolili v sobotu rano o osmej-deviatej pilit drevo alebo vykonavat inu obdobnu robotu, hoc hlucnejsiu, no na dedine beznu. Naopak, pravidelne hlucne letne party-grilovacky do neskorej noci su predsa normalne. Sice nie vsetci novousadlici spadaju pod tuto charakterizaciu, prevazna vacsina, zial, ano.  

Viac sa k tomuto vyjadrovat nebudem, tema je uplne ina. Co som k nej chcel povedat je zhrnute v mojich prispevkoch zo spomenutej IP adresy ako aj 205.204 (ano, aj to som ja). Jedine dodam, ze prave spomenute Toptaste a Katinku som tiez vysadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.20 (?), 4.2.2017 16:52

Lepší volba by byla určitě v Gabrovské nebo Čačanské rodné.

Je pravda že Čačanská rodná a Gabrovská patria medzi veľmi chutné odrody ale Čačanská rodná je málo odolná na šarku.Gabrovská je síce na šarku odolnejšia ale je náročná na vhodného opelovača.

Krajinka ja by som na vašom mieste Jojo nevykopával, možno budete s ňou spokojná. Treba to skúsiť keď ju už máte zasadenú tak treba počkať aspoň na prvé dve-tri úrody a potom hodnotiť.Ak máte miesto tak si zasaďte ešte odrodu Katinka a Toptaste.Obidve odrody sú dobre odolné na šarku a moníliu plodov.Katinka opeľovača nepotebuje, Toptaste ale ano.Toptaste vám dobre opelí Katinka alebo aj to Jojo.Neviem či ich záhradníctva ponúkajú na podnoži Krymsk ale snáď niečo nájdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika