Slivoňové podnože z meristému - kde nakoupit



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.183 (?)
24.2.2017 12:10

To je pánové skoro lepší odpověď, než jsem očekával.

Jestliže je to pobočka, která dělá mikropropagaci meristému až do fáze mikrořízků, je to určitě lepší zdroj než vědět o pobočce, která z mikrořízků dopěstovává podnože. To že se mikrořízky vozí do itálie k dopěstování se nedivím, mají tam delší vegetační období.

Zkusím se poptat na možnost prodeje boxu s mikrořízky. Jde mi více o ten zdravotní stav a méně o to, abych už toto jaro na hotovou podnož rouboval/očkoval.

Možná jsou i další firmy, tak zkuste dát i jiné tipy, kde se poptávat.

Dík

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.183 (?), 23.2.2017 21:29, zobrazeno: 3668x

Vegetativně množené slivoňové podnože jsou jednak klasicky z řízkovanců, hříženců nebo odkopků, ale také množené z in-vitro meristému. Loni tady někdo haněl podnože Sj.A z Holovous a chválil si "semenáče" z jiného zdroje. Právě při ověřování toho propastného rozdílu v kvalitě podnoží jsem došel k tomu, že se jedná nikoliv o "semenáče", ale o rostlinky množené z meristému.

No a nyní nechci navazovat na původní flamewar-em dotčené vlákno, ale potřebuji tip na producenty či prodejce, kteří dané vitální slivoňové podnože nabízejí ve větším množství.

Díky

SfK.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 59.172 (?), 24.2.2017 10:24
Italove v Sakvicich - Battistini. Delaji GF677 a snad i Julienku. Zdravi Mittwoch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 24.2.2017 11:01

Akorat tam nekoupite hotove podnoze, jen tam mnozi a posilaji do Italie. Maximalne se muzete zkusit pres p. Krizana domluvit na nejake dodavce z Battistini v Cesene (IT). Standartne to nedelaji, ale mozna by to ve vetsim mnozstvi proslo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.183 (?), 24.2.2017 12:10

To je pánové skoro lepší odpověď, než jsem očekával.

Jestliže je to pobočka, která dělá mikropropagaci meristému až do fáze mikrořízků, je to určitě lepší zdroj než vědět o pobočce, která z mikrořízků dopěstovává podnože. To že se mikrořízky vozí do itálie k dopěstování se nedivím, mají tam delší vegetační období.

Zkusím se poptat na možnost prodeje boxu s mikrořízky. Jde mi více o ten zdravotní stav a méně o to, abych už toto jaro na hotovou podnož rouboval/očkoval.

Možná jsou i další firmy, tak zkuste dát i jiné tipy, kde se poptávat.

Dík

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 24.2.2017 21:56

Jo, "pitvaji" to tam se skalpelem a pinzetou. Rostlinky byly male v sadbovacich, videl jsem zrovna Colt. Jinak sortiment by se mel shodovat s tim, co ma na strankach Battistini sekce "rootstocks".

U nas uz asi nic podobneho nenajdete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.183 (?), 24.2.2017 22:31

In-vitro mikropropagaci dělá i Jan Holub z Bouzova, jenže dělá okrasné dřeviny a k nim trochu drobného ovoce (kanadských borůvek).

Věřím, že pracovišť s vybavením pro in-vitro bude více, ale každá si bude dělat "svou specializaci" a nebo jen pro potřebu výuky či výzkumu (Mendelu, VUB v HB, aj.).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 25.2.2017 6:05

Pan SfK  je dost zkušený na to, aby věděl co dělá. Pro nějaký produkční sad ano.  Pro drtivou většinu zahrádkářů je shánění takto množených podnoží úplně zbytečné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika