slíva Ontario a Washington



Stránky: 1,  2,  3   
host - 113.121 (?) 
17.4.2007 23:41, zobrazeno: 41270x

Poradí někdo,kde sehnat již hotové stromky těchto starých odrůd? Je mi jasné,že moc šancí nemám,ale...

Díky.                                                               

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 18.4.2007 10:34
Viděl jsem stromek blumy Ontaria ve školce v Kladrubech u Vlašimi(podzim 2006). Sám bych také chtěl roub. Vypadá skoro stejně jako Oullinská, ale měla by snad jít více od pecky, Oullinská prý ne vždy jde dobře. Zkuste se tam poptat a dejte vědět.  Myslím že jí také mají i školky Droždín. O Washington jsem slyšel jen od Vás, ale koukám že se dá objednat ze zahraničí
mikej@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.124 (?), 18.4.2007 20:37

Ontario se ještě ve školkách množí. Mám jednoleté stromky, mohu Vám na podzim přenechat. Plody Ontaria jsou větší než Oulinská, řekl bych že i sladší, ovšem má velkou nevýhodu v tom, že při dozrávání jsou plody silně napadány vosami.

                                     Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 20.4.2007 18:22

Zdravím,

díky za info i nabídku. Jako kluk jsem je jedl u strýce.Vybavily se mi při hledání v pomologii z r. 37.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.151 (?), 23.4.2007 21:53

Dobrý den,

slívu Washington máme na zahradě. Slívy jsou výborné, sladké, ale bohužel strom je starý a ve velmi špatném stavu (rozlamuje se kmen). Příštím rokem už zřejmě nebudou. Původní strom jsme těžce sháněli, nyní to je snad ještě těžší. Nevíte, jakým způsobem by se dal naroubovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 24.4.2007 7:32
Pokud bude mít strom nějaké přírůstky, tak se z nich létě může očkovat. Mohu to zkusit, napiště mi na mikej@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 24.4.2007 7:52
Pokud budou v létě přírůstky na očkování, budou i v zimě rouby na jarní roubování. Letní očka se špatně uchovávají čerstvá a obtížně zasílají. Nechal bych to spíš na jaro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 25.4.2007 14:08
Jako začátečníkovi se mi zatím plně osvědčilo očkování. V létě jsem očkoval na slabounké podnože (výmladky pod ringlí), odhaduji tak 7 mmv průměru, způsobem, který se asi nazývá chip budding. Nepovedlo se mi všechno, bylo to dost titěrné, ale spoje vypadají dobře, čekám že se brzy začnou vyvíjet letorosty. Pravda je, že bych si letním očkováním časově až zas tolik nepomohl, ale mě tento způsob funguje, tak se ho zatím držím :)
očko
očko
Zelená renkloda ranná
Zelená renkloda ranná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.5.2007 18:42
To je zřejmě Forkertovo očkování - na bdící pupen. Fotka krásná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 1.6.2007 9:08
Na podnoži jsem dělal oba řezy rovné protože to bylo malé, u Forkertova ten delší řez asi úplně rovný není a to by se mi možná u tak slabé podnože nepovedlo. Ten kratší řez na podnoži je v jiném úhlu , bylo to téměř kolmo na osu podnože, takže mi tam také nezůstal ten odchlíplý zbytek, jen vypadla trojúhelníková tříska. Očko jsem vyřízl, tak aby přibližně padlo do zařezu a stáhnul to páskou. Po měsíční kontrole to vypadalo ošklivě, ale po vrypu do očka to bylo zelené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika