Škůdci na zahradě



leonv - (3) - 236.38 (?) 
22.5.2015 21:36, zobrazeno: 3261x

Dobrý den, na zahradě mám slivoně a hrušně. mám škůdce na hrušni asi vlnovníka a na slivoni nevím co to je. Vyfotil jsem je.

Poradí mi někdo čím stříkat? Na rroztoče byl Omite, ale už se nedělá.

Loni mi všechny švestky dorostly a pak seschly a uplně zelené opadaly.

Na některých stromech jsou i mšice(černé).

a jak je to s tím dravým roztočem, máte ho někdo? Kolik stojí a koho všechno likviduje?








Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 23.5.2015 10:09

Zajímavé fotky, čím jste to zvětšil? Místo Omite jsem úspěšně používal na všechny roztoče Sanmite i na vlnovníka. Dravý roztoč Typhlodromus pyri se aplikuje jen v zimě a v biocontu maji 25 pásů za 249 Kč plus pošta. Já jsem ho letos dal prvním rokem zatím je to dobré na hruškách je mírné napadení vlnovníkem. V dalších letech by se měl dravý roztoč namnožit a výsledky by mělý být ještě lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
leonv - (3) - 236.38 (?), 23.5.2015 11:39

Díky za informace ohledně toho dravce,

zvětšeno mikroskopem z ebaye za 10 eur, není nic moc, ale není hračka, zvětšení 100 - 800x. Tohle bylo na 100 - 200x.

A foceno mobilem do mikroskopu. Chce to trochu cvik a trpělivost to trefit do okuláru a zaostřit.

V práci máme nový digitální mikroskop, tak udělám ješlě lepší fotky, ale nevím co je to za zeleného cvrčka, co tak blbě čumí z té fotky listu švestky.

Koupil jsem Nissorun a Vertimec. Z lonska mam Pirimor a Decis.

Můžu to nějak smíchat a udělat postřik proti mšícím, sviluškám a ostatním současně? Nebo musím stříkat postupně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika