Skoré slivoně



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
27.7.2014 10:40, zobrazeno: 3836x

Herman už je dávno pryč, Černošická přezrává. V tuto dobu hrají prim Katinka, zdatně sekunduje Čačanská raná. Oproti loňskému propadáku se dá jíst Ialomita, asi proto, že plodů je jen pár. Zrát začíná Opál, brzy bude i Carpatin a lepotica.

Černošická - sladká s drobnou peckou
Černošická - sladká s drobnou peckou
Katinka mápři menší úrodě výrazně větší plody než loni
Katinka mápři menší úrodě výrazně větší plody než loni
Čačanská raná s velkými plody patří k tomu lepšímu
Čačanská raná s velkými plody patří k tomu lepšímu
Opál, přeplozování se podepisuje na velikosti plodů, chuť se docela drží
Opál, přeplozování se podepisuje na velikosti plodů, chuť se docela drží
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 27.7.2014 16:51

Letos poprvé zarodila Katinka, doba zrání a chuť je velmi dobrá. Jsem rád, že mám i tuhle odrůdu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 28.7.2014 15:50

Opál je, jak je vidět, úžasně úrodná odrůda. Černošická je pro mě velká neznámá. Některé Katinky mám také větší než obvykle. Dalo by se říci až nebývale velké. Chuť ale není mimořádná. Mdlejší, nevýrazná. Čačanská raná byla lepší a těším se na tu Lepotici, která by mohla být z těchto všech nejchutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.7.2014 18:28

Tak, jako Čačanská raná překvapuje dobrou chutí, Č. lepotica je prostě jen plnič úrody chuťově u mě trochu zaostávající. Navíc je oproti Č. rané pozdnější, tedy v konkurenci dalších odrůd. Že má plody menší než raná, nevadí, i tak jsou dost velké. Katinka je ze všech nejšvestkovější. Jak začne být slivoní po zahradě dost na výběr, rychle klesne zájem o asijské slivoně a myrobalány, všechny ty Komety, Fortuny, Burbanky, Zurny, Zorky a Otmaři zjišťujeme, že chutnají stejně a rychle se zprotiví. Ale pravé modré ojíněné ovoce - jako např. ta Katinka, to se neomrzí. A to nemluvím o koláčích a knedlících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.8.2016 11:49

Každoročně se utvrzuju, že Carpatin je mezi skorými slivoněmi nedoceněná odrůda. Velikost plodů, chuť, sladkost a vysoká plodnost snesou nejpřísnější měřítka. Pravda, v době zrání bojuje s moniliovou hnilobou, zato dobře odolává šarce. Palec nahoru!

Carpatin
Carpatin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika