Série Top



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 197.143 (?) 
12.9.2008 22:04, zobrazeno: 77893x

Zdravím všechny

Tak jako u tématu "Zkušenosti s Jojo švestkou" bych rád založil téma o slivoních série Top - rozuměj Topfirst, Topgigant, Toptaste, Tophit, Topimun, Top 2000, Top End. Je možné, že jsem nějaké zapoměl, ale nevadí. Osobně jsem chutnal pouze Top gigant, což je obrovský plod asi jako né slepičí ale kachní vejce. Tmavé modře ojíněné barvy slupky a zlatavé dužniny. Vůně zralého topgigantu je silná a chuť výborná. Je to stolní ovoce. Bohužel něco musí být vždy vyváženo a tak plodů na stromě není mnoho. Plody ostatních "topů" jsem pouze viděl vyjma Topfirstu, a všechny jsou větší velikosti než domácí velkoplodá a oválnější, pouze Top 2000 měl co do velikosti a tvaru plody podobné domácí velkoplodé.

Máte tedy někdo již zkušenosti s výše jmenovanými odrůdami jak po pěstitelské stránce tak po chuťové?

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.147 (?), 2.10.2008 18:46

Nikdo nic? Eště vám neplodily? Já vím, jsou to novinky, ale to se nikdo nenajde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.139 (?), 2.10.2008 19:51

Na zimu mám objednané 4ks sliviek Toptaste. Som zvedavý na túto odrodu ako sa bude správať, no bude to chcieť trpezlivosť. Toptaste sa vyznačuje pomalým rastom. Na prvé plody si určite počkám i keď budú na myrobalánoch. S pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.143 (?), 17.10.2008 23:51

Toptaste na myrobalánu je dosti silně vzrůstná, trny nejsou výjimkou. Koupil jsem si jeden stromek. Tophit má tmavší borku a vytváří řidší korunu s dlouhými poměrně vyholenými výhony. Plody mají být až 80 g těžké. Mnohem úhlednější stromky, pravidelně větvené jsou u těchto odrůd na podnožích St. Julien a Krymsk 2.  Tot zatím pramalé postřehy o těchto odrůdách.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.250 (?), 1.11.2008 20:01

O těchto novinkách jsem slyšel a chtěl bych je vyzkoušet. Nejvíc mě zajímá Toptaste, příp. TophitPlus. Bohužel nejsou k dostání všude a tak by mě zajímalo, kde se dají pořídit. Pokud někdo budete vědět, děkuji za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.138 (?), 2.11.2008 22:19

Už jsem podobnou zprávu uváděl. Hledejte prodejce, který odebírá výpěstky ze školek v Plzni. Tophit mají, ale nemají zásilkovou službu.K Tophitu uvádějí: Čač.Lepotica x President, silný vzrůst, samosprašná, středně pozdní kvetení, tolerantní k šarce, stolní skladovatelná odrůda, málo náročná na pěstování. Tak ať se vám podaří. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 3.11.2008 10:25

Tophit množí i jiné školky než v Plzni. Co znám tak školka Štastných má odrůdu letos v nabídce.  Jinak na sérii "Top" švestek se můžete zeptat u AZ garden Pardubice, loni jsem sehnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 3.11.2008 18:17

Dobrý večer.Také mám několik odrůd Top, ale zatím žádná nepřekonala naši původní českou odrůdu odolné samosprašné, pravé a velkoplodé švestky Vaňkova, která se nyní množí pod renovovaným názvem Chrudimská.Je plodná a má vysokou cukernatost.Šarku jsem u ní neviděl ani na listech, na některých Topech ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 19.8.2009 10:25

První zkušenost s Toptaste. Více než před týdnem se vybarvil plod. Zbyl mi na mladém stromku jeden, na jaře jsem ho přesazoval. Včera jsem ho našel na zemi a část už snědli mravenci. Sladké to bylo dost. Je na myrobalánu a i po jarním přesazování celkem silně roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.175 (?), 9.10.2009 8:38

Fytos Plzeň

Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika