Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
1.7.2016 18:54

Top Taste to není ani náhodou, te má internodia mnohem delší i tvar listů je kulatější.Netroufám si typovat, ale trošku mi připomína mou Bystrickou muškátovou nebo Bystrickou velkoplodou.

Domácí Velkoplodá
Domácí Velkoplodá
Domácí Velkoplodá
Domácí Velkoplodá
Bystrická Muškátová
Bystrická Muškátová
Bystrická Muškátová
Bystrická Muškátová
Bystrická Velkoplodá
Bystrická Velkoplodá
Top Taste
Top Taste
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 31.176 (?), 1.7.2016 11:41

Aby som napísal aj niečo k téme.

Na Hagante sa šarka prejavila na listoch hneď na 2 rok po výsadbe.Na plodoch zatiaľ po 4 úrodách vôbec, ani v náznakoch.Som s ňou (doteraz) po všetkých stránkach veľmi spokojný.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 1.7.2016 12:21

"...kto by potom pestoval takú Stanley..."

Vidíte, a ja ju náhodou pestujem. Takže výrok Feri-báčiho "...aj tak sú to šecko sr++ky oproti Bystrickéj..." NEVYJADRUJE MOJ POSTOJ k odrodám sliviek, len som ho citoval. A ospravedlňujem sa, ak som Vás necitoval presne.

Inak asi je naozaj čas vrátiť sa k téme vákna, súhlasím. Ľuďom môže byť putna čo rastie Hlavatému v záhrade, ale tá šárka, to je naozaj problém ako Brno. Úžasná výzva pre šľachtiteľov, jedna z najväčších vôbec v ovocinárstve.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.176 (?), 1.7.2016 13:10

Nejde tu o ničí postoj, ale len o to že pokiaľ máte nejaký klon Bystrickej slivky, ktorý je tolerantný voči šarke(neprejavuje sa na plodoch, neznižuje úrodnosť) tak máte vyhraté.Stanley takmer všetci pestujú práve kvôli tolerancii, a nie kvôli kvalite, ktorá je s Bystrickou v čomkoľvek nezrovnaťeľná.   Stano

PS: Ospravedlňovať sa nemusíte, stačí dôkladne čítať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.63 (?), 1.7.2016 17:08

U odrody Stanley sa šarka prejavuje nielen na listoch ale aj na plodoch.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 1.7.2016 16:10
Tipnete si o akú odrodu ide? Ja sa v slivkovinách príliš nevyznám, prečo si to nepriznať, keď je to pravda. Sú tu ale určite odborníci, ktorí si môžu dovoliť určiť odrodu na základe fotiek. Koľkí to dokážu? IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.194 (?), 1.7.2016 17:59
môj typ toptaste no ruku do ohňa nedam FeroM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.7.2016 18:54

Top Taste to není ani náhodou, te má internodia mnohem delší i tvar listů je kulatější.Netroufám si typovat, ale trošku mi připomína mou Bystrickou muškátovou nebo Bystrickou velkoplodou.

Domácí Velkoplodá
Domácí Velkoplodá
Domácí Velkoplodá
Domácí Velkoplodá
Bystrická Muškátová
Bystrická Muškátová
Bystrická Muškátová
Bystrická Muškátová
Bystrická Velkoplodá
Bystrická Velkoplodá
Top Taste
Top Taste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 18.102 (?), 1.7.2016 22:45
Dobrý večer, já tipovat nebudu, jen jsem objevil podobně flekate listy u Valjevky a plody mají výstupky/pupínky plus jsou napadené Obalecem. Šárku jsem v sadě zatím neměl, mám se začít strachovat? Hned vedle ní mám už pěkně vzrostlý Špendlík...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 2.7.2016 7:15

Pokud se Vám Šárka líbí, tak jí do sadu přiveďte, ale šarku už tam máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 2.7.2016 9:44

Zatiaľ len 2 tipy, zatiaľ vedľa. Ak niekto odrodu určí správne, pošlem mu poštou prémiu (v tekutej forme).

IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika