Sangue di drago



N.K. - (26) - 234.2 (?) 
21.12.2014 7:20, zobrazeno: 11033x

Čínska slivka od Starkla.Máte ju niekto?Ako chutí?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
N.K. - (26) - 234.135 (?), 4.1.2015 6:39

Nikto nemá na záhrade túto čínsku slivku od Strakla a neochutnal reklamované Susiny koláčky?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 4.1.2015 11:23

Japonská bluma ´Sangue di Drago´. Nový přírůstek do ovocné zahrady! Japonská bluma s rubínově červenou dužninou a sladkou, neopakovatelnou chutí. Pro všechny, kteří hledají něco nového do ovocné zahrady. Pochoutka pro celou rodinu! Vynikající pro přímou konzumaci i na švestkové koláče. ST*rkl.

Na šveskové koláče, koláčky..a nejen na ně použiji staré dobré... neé-li vynikající a neopakovatelné modré švestky.Nic nového už nehledám, všechny staronové triky jak vymámit trochu peněz navíc už tu byly.Namátkou jmenujme Angeleno, Šhiro,Najdena, Hollywood,Superior, Vanier.Pamatujte, že se máloco vyrovná dobré švestce, a takovou výbornou si pořidte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 4.1.2015 11:32

Sangue di Drago nabizi hodne na italskych strankach, ale foto vypada dost jinak, jak tvarem tak barvou. Ostatne posudte sami (odkaz na Starkla sem nedavam, jen Italy). Prvnich 6 fotek je Sangue

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.212 (?), 12.2.2015 17:13

Plum dračí krev dle překladu

Zrání 25.července.  Strom tří let, váza cm. 22, H.cm. 150/170.

Popis
Čínsko-japonské odrůdy.
Tree silný návyk kulovité rozšířila, průměrná produkce.
Self-nekompatibilní. Opylovači:. Morettini 355 a Drop zlato (Shiro)
Ovoce velké, kulovité, někdy elipsoidní, kůra purpurově červené, velmi hustá a voskové. Červené maso, mírně pevná, sladká, nakyslá.

další popis

Čínsko-japonské odrůdy švestek italského původu s vysokou vitality rostlin, velmi produktivní. Plody jsou velké a mají kulovitý tvar, kůže je žlutá, zelená, která se rozsvítí červeně fialová když jsou zralé, velmi voskové. Dužnina je krev a přilnavý; sladká chuť a konzervace brzy. Zrání July 20-31

Susini
BLOOD OF Dragon *
DOBA ODBĚRU: 20/30 srpna
PEEL BARVA: rudý
PULP BARVA: načervenalé
HMOTNOST FRUIT: 60/70 g
CHUŤ: Aromatické, silně kyselé, sladké a ovocná.
KONZISTENCE PULP: Velmi pevné a šťavnaté.
ODOLNOST PROTI CHOROBÁM: Dobrý
OCHRANA PŘÍRODY: 10/15 dní
ZVLÁŠTNÍ VLASTNOSTI: Staré odrůdy. Plum cinogiapponese. Pulp tmavě červená.

Staré odrůdy neznámého původu. Patří do rodiny švestky cinogiapponesi. Strom dost silný, kvetoucí střední, středně úrodná a nestálý.

Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
N.K. - (26) - 234.135 (?), 4.1.2015 15:57

Dakujem za radu, keby som nemala v záhrade klasické slivky, nevymýšľam s japonskýmismiley.Dakujem za link Pavel cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.56 (?), 29.3.2015 10:15

Zajímalo by mě jestli potřebuje taky opylovače pop. jakého?  Koupila jsem od Starkla stromek pěkný. Za jak dlouho začne rodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.227 (?), 6.4.2023 17:11

reaguji na: "Zajímalo by mě jestli potřebuje taky opylovače pop. jakého?  Koupila jsem od Starkla stromek pěkný. Za jak dlouho začne rodit?"

Opylovač pro tuto slívu by mne také zajímal. Mám ji asi 5-6 let je 4 m vysoká, roste jako z vody a začíná kvést asi 4 dny po meruňkách, kdy žádná jiná slíva ani renkloda široko daleko ještě nekvete. Loni a předloni po obrovské spoustě květů nasadila pár plodů, ty nedozrály ani do konce října (mám superteplou stráň 240 m n.v.) Plody mi připadají partenokarpické, neopylené. Přitom podle wikipedie je to druh prunus domestica čili švestka domácí. Podle mne není opylená. Nicméně Starkl, který ji hlavně prodává na nutnost jiných opylovačů neupozorňuje. Takže buď jiné opylovače nepotřebuje nebo je to od prodejce neseriózní.

Ale dobře mi tak, mám několik švestek a slív, které dobře rodí ale musel jsem holt zkoušet něco exotického. 

Za sdělení konkrétních zkušenost s tímto druhem budu vděčný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 6.4.2023 17:38
A prodejce byl určitě kontaktovaný dotazem, že už byl označen za neseriozního? Odrůdu neznám, ale pokud se jedná o slívu z japonské rodiny tak k opylení stačí náš myrobalán.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika