Rozkvétání slivoní



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 245.242 (?)
21.4.2014 15:57

Velkou neznámou jsou pro mě asijské slivoně. I když sousední myrobalány kvetly velmi dlouho a nakonec ještě déle, než tyto asijské švestky, tak stopky jsou bledě zelené až žluté a blizna není vysunutá, jako u opylených květů našich slivoní. Květy prostě vypadají jako neopylené.  Co se týče pilatky, tak člověk nikdy neví, jak masivní bude napadení. Možná, že by bylo lepší stříkat jen méně kvetoucí stromy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 15:44

Jsem, zvědav, jestli a nakolik se na letošní úrodě švestek projeví loňská extrémní nadúroda (zapříčiněná m.j. totálním mrazovým výpadkem v roce předešlém). Na květní násadě to zatím vidět není, dokonce některé slivoně - např Katinka - má možná ještě víc květů něž jindy.  Ale to tak bylo vždy, peckoviny pokaždé kvetou mohutně, ale o konečné násadě plodů se rozhoduje o dost později. Pilatku nepodceňuji, ale při pohledu na stromy, které nikdo nestříká si říkám, že hlavní roli hrají jiné faktory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 245.242 (?), 21.4.2014 15:57

Velkou neznámou jsou pro mě asijské slivoně. I když sousední myrobalány kvetly velmi dlouho a nakonec ještě déle, než tyto asijské švestky, tak stopky jsou bledě zelené až žluté a blizna není vysunutá, jako u opylených květů našich slivoní. Květy prostě vypadají jako neopylené.  Co se týče pilatky, tak člověk nikdy neví, jak masivní bude napadení. Možná, že by bylo lepší stříkat jen méně kvetoucí stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.4.2014 16:10

Velkoplodé myrobalány mám už dávno odkvetlé a poslední vestky teprv rozkvétají. Na to, abych každou odrůdy ošetřoval proti pilatce zvlášť, bych se mohl... Takže ošetřuju až po opadu květních lístků těch posledních. Tedy pilatky na myrobalánech logicky postřiku uniknou.  Přitom úroda myrobalánů bývá stejná, ne-li větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 245.242 (?), 21.4.2014 16:26

Myslím, že mizerná plodnost sousedových myrobalánů nesouvisí s pilatkou, ale se špatným opylením. Násada je vždy sporadická i při každoročním bohatém kvetení. Co mě spíš zaráží, že nikdo nemá žádnou kadeřavost na broskvoních. Tam se mě opravdu nechtělo stříkat každý strom zvlášť, podle stupně narašení. Spíše to chtělo postřik opakovat. Minulý rok jsem díky pilatce neměl prakticky žádné plody na Gabrovské a falešném Topperu (Valjevka). Málo kvetly a postřik Reldanem neučinkoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 21.4.2014 20:56

Tak to já stříkám proti pilatkám natřikrát a dnes ještě Nissorunem proti svilušce, ale už všechny najednou. Ale do týdne po nakladení je postřik ještě poměrně účinný, protože likviduje larvy pilatek při přelézání do jiných plůdků. Kdybych nestříkal, tak nesklidím skoro nic. Sousedi mají asi 8 stromů slivoní různých odrůd a jsou roky, kdy nemají ani na knedlíky. Oni nemají pilatku, ale každoročně jim to "zmrzne", jak tvrdí. Letos po mrazíku je už samozřejmě vymalováno takéwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.4.2014 21:07

V tomto ohledu je někdy složité jednostranně poradit, a bude záležet na promořenosti dané oblasti,četnosti škůdce,zda se pro ošetření rozhodnout,či nikoli.Já v podstatě ani nevím, jak pilatka vypadá.Na mých slivoních neškodí, plody s dírkou na zemi nenacházím.Pokud by už byla, tak jako vítaná probírka.Už několikrát jsem si ji spletl s neškodnou muchnicí březnovou.V podstatě pilatku neznám,...pouze z obrázků.

Byl u mně jeden zájemce o rouby, a ten naopak říkal, že pokud by on neošetřil své stromy proti pilatce, nesklidil by švestku žádnou.Je nucen ošetření udělat.Jeho soused stromy neošetřuje, a proto taky nic nesklízí.

Pokud bych už ošetřoval své stromky,tak pouze mladé,prvně rodící  stromky,kde je úrody poskrovnu,a tam si vážíme každého kontrolního vzorku nové odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 21.4.2014 21:34

Trochu OT, je to piliarka?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 21.4.2014 21:51

Ne. Pilatka vypadá trochu jako vosička a je mrňavá (4 - 5 mm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 21.4.2014 22:08

Hm dakujem, zaujimalo by ma co tie potvory stvarali na kvetoch sliviek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 21.4.2014 22:14

Měly asi hlad či žízeňwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika