Roubovani Durancie na Althanovu



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 201.247 (?)
5.5.2016 12:59

Minuly tyden jsem prerouboval ctyri kosterni vetve, zatim se zda, ze uspesne. Nektere rouby byly dost narasene a vyhodil jsem je. Proto nevyslo na preroubovani vsech kosternich vetvi. Taky kura na Althanove sla spatne oddelit. Kosterni vetve jsem rouboval az za prvnim rozvetvenim s tim, ze druhou vetev jsem zatim zachoval. Mel jsem pochybnosti o ujmuti roubu a taky větve pod rozvetvenim mají už dost velký průměr. 

Co tedy dale se stromem?

Celkovy pohled1
Celkovy pohled1
Celkovy pohled2
Celkovy pohled2
Roub1
Roub1
Roub2
Roub2
Roub3
Roub3
Roub4
Roub4
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 29.12.2015 0:49
Můj sad je na Slovácku u Kyjova a teploty koncem dubna v posledních letech splhaji často k 25C. Nejde o mráz, ale o vysoké teploty koncem jara. Mrazivych dnů je čím dál méně a sněhové pokrývky ještě min. .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.16 (?), 29.12.2015 8:35

nemýlím se pane arogantní všeználku, sám to tak dělám skoro 30 let a vaši metodu jsem také zkoušel a pro krátkodobé uložení většího množství používám. To jestli a jak dlouho vydrží někde na povrchu kde se rychle a neustále mění podmínky je o náhodě, v závislosti na počasí, když je chladné jaro, dlouhá zima, můžou vydržet mnohem déle, jindy uschnou v dubnu, já se ale na počasí raději nespoléhám. A chcete jen tak nepodloženě bez vyzkoušení zpochybňovat celoživotní zkušenosti profesionálů, že nevěděli roupama co dělat? Ještěže pán co mě učil už není na světě, jistě by ho pobavilo, že se třeba ještě za války nudil a nevěděl co roupama a vymýšlel blbosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 29.12.2015 9:00

Tady se radí spíše zahrádkářům. A pro uchování pár roubů pro sebe, nebo pro známé krecht nepotřebujete. Školky rouby skladují zapíchnuté většinou v studeném sklepě. Mají je kdykoliv k dispozici i když venku třeba přituhne. Anebo třeba rouby meruněk klidně i položené ve sklepě na zemi a lehce přikryté plachtou, když nejsou na skladování na dlouho. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 29.12.2015 9:19

A chcete jen tak nepodloženě bez vyzkoušení zpochybňovat celoživotní zkušenosti profesionálů...

To nechci. Rouby skladuji různými způsoby od roku 1977. Tedy považuji sdělení svých zkušeností za docela podložené. Osobně neznám ovocnáře profesionály, kteří uchovávají rouby v cementové rouře 1,5 metru hluboko a sám to považuji za  nepraktické a v podstatě zbytečné (hůř se kontroluje stav roubů, problematické je průběžné odebírání ke štěpování, případně občasné zvlhčování) . Nic víc jsem tím říci nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 29.12.2015 12:00

V rámci svých možností (nevhodný sklep, teplá lokalita) jsem chtěl pro uchování roubů do května udělat co nejvíc. Přeje jenom v případě neúspěchu je to vždy rok čekání. Stálo mě to asi 200Kč a přes hodinu práce - to není tolik, aby mě to mrzelo v případě, že se to neosvědčí. Kýblík s rouby kdykoli lehce vytáhnu, zkontroluji a mohu zeminu navlhčit.

Bude lepší kvůli vysychání roubů omotat je fólií nebo převléct přes ně mikrotenový sáček?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 29.12.2015 14:26

Osobně se mi Váš nápad líbí, jen bych rouru nechal dýchat. když je takto teplo, dal bych přes vrch nějakou síťovinu (prázdný rašlový pytel) a v případě mrazů pod -8°C bych dal zátku z rašlového pytle nacpaného slamou. Přeci jenom je pro rouby s nohama v mokrém písku lepší nekondenzujíví vlhkost kolem 60%P r.v. než vlhkost kondenzující nad 85% r.v. a vydýchaný CO2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 201.247 (?), 5.5.2016 12:59

Minuly tyden jsem prerouboval ctyri kosterni vetve, zatim se zda, ze uspesne. Nektere rouby byly dost narasene a vyhodil jsem je. Proto nevyslo na preroubovani vsech kosternich vetvi. Taky kura na Althanove sla spatne oddelit. Kosterni vetve jsem rouboval az za prvnim rozvetvenim s tim, ze druhou vetev jsem zatim zachoval. Mel jsem pochybnosti o ujmuti roubu a taky větve pod rozvetvenim mají už dost velký průměr. 

Co tedy dale se stromem?

Celkovy pohled1
Celkovy pohled1
Celkovy pohled2
Celkovy pohled2
Roub1
Roub1
Roub2
Roub2
Roub3
Roub3
Roub4
Roub4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.5.2016 17:56

Zkusit se to dá, ale dvacetiletá ryngle už není nejmladší. Víc šancí bych dával tomu přesazení 6iletého stromku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 21.208 (?), 6.5.2016 21:03
Přerouboval jsem tu mladší asi patnáctiletou. Ten stromek Durancie už nemám kam dát a plodů ze dvou Alhanovych je zbytečně moc. Proto tahle varianta. Co ale s tím přeroubovanym stromem? Kdy odstranit ponechane původní větve nad rozvetvenim? Nebo je ponechat a jen zkrátit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika