Rheingold? Oulinská? Kterou?



Stránky: 1,  2   
host - 245.17 (?) 
14.8.2013 13:57, zobrazeno: 16811x

Krásný den,

chtěla bych vysadit nějaké ryngle- žluté. Jako malá jsem je jedla u babičky a byly šťavnaté a slaďoučké. Bohužel odrůdu už nezjistím. Jsem pěstitel začátečník. Koupili jsme celkem velkou zahradu ale jsou na ní jabloně, dva obrovské ořechy a třešeň. Uvažuji i onějaké hrušce, strom ryngle by neměl být tedy moc velký a plody chci jen k jídlu. Poradíte??? Děkuji!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 14.8.2013 14:29

O německém Rheingoldu jsem četl, že méně roste, ma velmi slabý růst, což vidím jako výhodu pro ty, kteří chtějí z různých důvodů menší strom.Kdybych měl možnost tak bych si tu slívu pořídil.Velmi ranně vstupuje do plodnosti, a tato je velká.Plody dozrávají na konci srpna, až do poloviny září.Plody dosahují hmotnosti 56.9 g.Je tolerantní k vírové šarce.Když mám možnost volby, volím švestku, slivoň oproti renglotám, ale někdo to může mít jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.17 (?), 14.8.2013 20:08

Děkuji!! Taky se k ní přikláním ale zatím jsem nenašla prodejce této odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 14.8.2013 21:09

dobrý den trochu odbočím mohu doporučit tipalu žlutý oválný žlutý špendlík sladký a je to dříč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.17 (?), 14.8.2013 21:48

Děkuji za doporučení, taky jsem se na něj dívala ale nedoporučuje se do oblastí s pozdními jarními mrazíky. A my bydlíme na ostravsku. Tak nevím nevím :o))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 14.8.2013 21:57

ja bydlím u Slaného 300m do vyšších oblastí je odolnej Švédskej Opál je dobrej sice není žlutej je ranej a je to namka kdo ho nezná tak kouká co to je než dozrajou švestky tak si pochutnáme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.52 (?), 14.8.2013 23:01

Mám na zahrádce Oulinskou (starý strom a mladý stromek). Je vynikající, když jdu okolo neodolám a mlsám. Je nejen sladká, ale i voňavá. Dozrává většinou kolem 8.8., letos o pár dnů později. Ani starý strom nemám vysoký, záleží na řezu. Je samosprašná a tolerantní k šarce. Je tady o ní vlákno, zřejmě jsou dva klony - s většími a s menšími plody,.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.52 (?), 14.8.2013 23:06

p.s. - Ohledně té Rheingold zkuste zahr.centrum Slivoň-Fytex Slaný, měli ji v nabídce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.17 (?), 16.8.2013 22:17

Děkuji všem za vaše rady a doporučení!! Pomohly!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.6 (?), 17.8.2013 14:42

Dobrý Den paní Lido, mám na zahradě Oulinskou asi 6 let letos poprvé má asi 8 plodu, jakým zpusobem strom řežete, já letos zakrátil dlouhé vyhony, vyrašily boční všelijak se to kříží poradte kdy provest řez a jak strom povzbudit k plodnosti.Jsem z Ostravska Děkuji vám i ostatní radu.Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika