Řez staršího stromu



Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?) 
5.4.2015 15:04, zobrazeno: 5633x

Dobrý den, 

koupili jsme dům se zahradou, o kterou se léta nikdo nestaral. Pokud původní majitelé dělali něco se stromy, tak to bylo spíše ke škodě věci. Rád bych probral švestku, na kterou nebylo sáhnuto, ale vůbec nevím, co s ní. Prosím o radu a předem děkuji. 

Robert


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 5.4.2015 18:06

Švestkám to "nesahání" nijak moc nevadí. Ale TEĎ se peckoviny neřežou, nejdříve v době květu, nejpozději v první polovině září.  U stromu na fotce bych jen probrala zahušťující výhony uvnitř koruny.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 11:20

Děkuji Lído, to jste mě dost potěšíla, to bude za 1. o dost míň práce a za 2. z toho nebudu mít takový šok jako když manžel prořezával meruňku - skoro nic z ní nezbylo. No a do třetice má ještě pár týdnů než začne kvést, tak se můžeme konečně vrhnout na hnojení stromů a vertikutaci trávníku.

Krásný den

Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.4.2015 11:24

njn já bych nesahal ani na ty vnitřní větvičky a letos pouze sledoval jak stromek reaguje na změny ve svém okolí (světlo, hnojení,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 12.4.2015 11:40

díky za příspěvek, na fotkce to asi není moc vidět, ale na stromě jsou na horní části rovné šlahouny cca 60 až 70cm a i s nimi má ten strom možná přes pět metrů do výšky. Nebude to příští rok ještě horší s tím nárůstem?

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 13.4.2015 23:45

Tak to ořízněte až cvíli po odkvětu, koncem května. Výhon z později probuzených pupenů je jen tak dlouhý, jak naroste do srpna. Pokud řežete v srpnu, nenaroste náhrada téměř žádná, ale už se to hůře hojí. V červnu a červenci je to dobrá volba, ale kdo má srdce řezat do koruny, která má již nasazemé tak velké plody wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 7.4.2015 11:56

No, meruňky se moc neřežou, nemají to moc rády... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 7.4.2015 16:19

Když on říká každý něco jiného. Před dvěma lety měla v šílené míře moniliový úžeh, odešla snad půlka stromu. Stříkali jsme a loni krásně rostla, plody ale opadaly (na pohled zcela zdravé) jako vždy. Doporučení mám razantně ostříhat a pohnojit, tak jsme to zkusili. Co se množství plodů týká, horší to být může jen těžko.

Tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 30.4.2015 22:49

zrovna ty dlouhé pruty tam nechte, budou na nich nejlepší plody! na starém dřevě už bude ovoce jedině horší, ikdyž ho bude možná víc - ty mladé větve to však taky doženou s tím obrostem... já jsem si takhle "zmladil" švestku, že jsem ty mladé pruty odstranil, a teď mám jen nemocné plody ze starých větví :D tak abyste neudělali podobnou chybu... a ten strom nevypadá zas tak bídně, možná ho fakt nechte a jen pozorujte, nebo snad jen trochu naředit, jak už kdosi zmínil - obrostu si ale važte, raději zmlazujte, než ho odstranit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika