Skvrny na slivce



Stránky: 1,  2   
host - 130.24 (?) 
17.9.2013 12:30, zobrazeno: 6920x

Zdravim,

minuly rok som vysadil 4 bystricky(klasicke zo sadu od kamarata, ziadne ockovane klasicke polne), a na listoch sa zacinaju obiavovat nejake pupna a skvrny, o 10 metrov zhruba sa nachadza stara slivka polovyschnuta asi so sarkou neviem(susedna neudrziavana zahrada), je mozne ze sa mi od nej tie moje mlade stromky uz po roku mohli nakazit???alebo to je len niaka mala vada ktor sa vyriesi postrekom niakym.

pripajam 3 fotky, no kvalita nic moc ale hadam mi pomoze niekto moj problem vyriesit.dakujem

Prosim o radu
Prosim o radu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 40.202 (?), 17.9.2013 12:39

Najskôr to bude halčivec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.24 (?), 17.9.2013 12:54

a co ja na to najlepsie, vygugli som ze niekto to nechava tak iny strieka ale nic konkretne

Prosim o radu
Prosim o radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 17.9.2013 18:39

Je to roztoč z čelade vlnovnikovcovitych treba stromček ošetrit na jar v čase pučania Sulkov.

ROZTOČ
ROZTOČ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.9.2013 22:35

Já si myslím, že to je hálčivec višňový - Aculus fockeui.  Napadá především mladé slivoně a meruňky. Škodí ve školkách a někdy si ho pěstitel přinese domů při zakoupení stromku.

V každem případě jde o roztoče. Lépe než Sulka, by pomohl při rašení postřik Oleoekolem. Ten se však už nevyrábí, musel byste si ho namíchat sám. Další možností je ošetření později po vyrašení nějakým akaricidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.24 (?), 17.9.2013 22:42

v pripade ze nechcem niako vela chemie, nestacilo by to na jesen len prihnojit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.232 (?), 17.9.2013 23:26

Tiež by som najprv pred nástupom jari poumýval stromček sírnatými akaricídmi v predpísanej koncentrácii a po narašení aplikoval olejové prípravky, prípadne pozháňať staršie zásoby Oleoekaluxu. Až v prípade prežitia škodcu a neúspešnosti zákroku by som siahol po organickej chémii (Karathane New, Sanmite, Omite...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.9.2013 8:48

Možná jsou kraje, kde vlnovník působí na slivoních rozsáhlé škody. Já s ním žiju na zahradě už několik desetiletí bez jakýchkoli zásahů a nepřipadne mi, že by zdravotní stav stromů, potažmo úrodu, nějak ovlivnil.  Jsou choroby a škůdci, ze kterých mám někdy těžkou hlavu. Šarka, monilie, pilatka, puchrovitost, mšice, obaleč, špačci... Vlnovník k nim ale nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.108 (?), 18.9.2013 9:45

Já jej před 3 lety ještě neznal. Pak jsem si ho dotáhl na roubech do školky a od těch dob mě zlobí. Saje na mladých výhonech, ty přestávají růst, větví se, v zimě namrzají...

Nikdo ze zúčastněných nezmínil možnost ochrany "vysazením" dravého roztoče Typhlodroma pyri. I přes finanční náročnost jsem se rozhodl v nadcházející zimě pro toto řešení.

Ve školce mě totiž zlobí i vlnovník hrušňový dotažený od Kubáčka. Zabiju (doufám) 2 mouchy jednou ranou.

Zdraví M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 162.101 (?), 18.9.2013 23:54

Podobne ako p.Míťa som si zavliekol vrúbľami na jedinou hrušku v záhradke vlnovníka. Sanmite ani Oleoekalux počas vegetácie nezabrali. Samičky sa stále posúvali do rašiacich vrcholov a celé leto kládli vajíčka. Cicavé potvory bránili mladým lístkom v rozvoji. Nepomohlo ani odstrihávanie chorých výhonov. Práve naopak- bola to Sizyfovská námaha. Som zvedavý, či včasný predjarný zásah v budúcom roku problém vyrieši, ale veľkú nádej si nerobím. Roztoče netreba podceňovať. Kto neverí, nech si zalistuje napr. v tohtoročných príspevkoch v sekcii Vinná réva. Dravý roztoč na začiatku síce žiada investície na kúpu samičiek, ale od 2. roka sa náklady začnú rapídne vracať do pokladničky. Nezdravé akaricídy sú potom zbytočné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika