Proč nekvetla slivoň?



Stránky: 1,  2   
host - 118.18 (?) 
9.6.2015 18:39, zobrazeno: 7483x

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, nevíte někdo proč nám letos nekvetla slivoň? Nebyl na ní ani 1 květ, ale loni normálně rodila ovoce. Ostatní stromy v zahradě včetně švestek kvetly normálně. Děkuji předem za odpověď G.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.6.2015 21:06

Nejspíš se loňskou úrodou příliš vyčerpala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 9.6.2015 21:17

Jak je str.starý, velký, kolik plodů ve srovnání s jinými léty bylo, hnojíte, řežete...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.18 (?), 9.6.2015 21:25

Zatím jsem nědělala nic, zahradu jsme koupili loni a předtím ležela pár let ladem. Nemám žádné zkušenosti a tak se pomalu učím co a jak. Postarala jsem se trochu o záhony ale na stromy moc času nezbylo (říkala jsem si, že tu byly před náma, tak budou i dál). Ja jaře jsem je zkoušela prořezat, ale myslím si, že né dost radikálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.111 (?), 9.6.2015 21:34

Pokud jsou stromy starší a plodily, tak je ani moc radikálně neřežte, nasadily by moc vlků. Lepší je je prořezávat postupně (ale musíte vědět, co a proč řežete). Slivoně se na jaře (kromě nově vysazených) ani neřežou - veškeré peckoviny řežte od doby, kdy kvetou do konce srpna. Pokud jste předtím nikdy stromy neřezala, nejdříve si něco o správném řezu aspoň teoreticky nastudujte, ještě lepší je, když vám to někdo zkušený ukáže s vysvětlením, co a proč kde řeže.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 9.6.2015 21:35

Bez urážky-nemám žádné zkušenosti...,ale myslím si... Takže vloni urodila, byla zkusmo prořezána, ale né dost radikálně-přitom nekvetla. Bude něco shnilého ve státě Dánskémcheeky. Zkuste tedy letos chodit s očima a hlavou otevřenou a třeba přijdete věcem více na kloub-třebas i na to, že ani to ovoce se jen tak samo neurodí-až na občasné zázračné vyjímky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.18 (?), 9.6.2015 21:52

Tak proto tady jsem, abych se něco přiučila :) Než jsem zkusila řez, hledala jsem videa jak na to. Podle těch videí soudím, že jsem řezala málo (protože na videích probrali snad každou větev). Loni na slivoni bylo ovoce dost, než jsme ale zahradu přebrali od dědice, bylo tak přezrálé, že se nedalo sklidit. Nechali jsme tedy strom i s ovocem až to všechno popadá. Možná i to byla chyba... Snad ho chudáka nezhubím, než se něco o stromech naučím.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 18.6.2015 10:09

Mám 7 let Wazonovu a ještě nekvetla. Strom je dost řídký, ale ne že by byl tak ořezaný, tak sám roste. Je to běžný stav, nebo je něco špatně? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 18.6.2015 10:24

Velmi zřídka-jeden z milionů-i méně se vyskytne ov.strom, který nikdy nenasadísad. Je spousta dalších, ovlivnitelných možností- chybný řez, naprosto nevyhovující podmínky, nevýživa, sucho na entou, chybějící štěp a tím pádem růst pláňky, která běžně kvete i později... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 18.6.2015 11:47

Věkovitý strom, který nikdo nesklízí se může rozhodnout, že pro něj nemá cenu příští rok tolik kvést, může mít květů málo, jen na starých přírůstcích, které jste možná z koruny vyřezala (pokud jste řezala v době zimního klidu slivoní). Některé starší odrůdy slivoní jsou ke kolísání zakvétání a tudíž i úrody náchylnější než švestky. V žádném případě to není běžné. Trošku za vlasy přitažené je svést to na mrazy v zimě, v době rašení, které by u náchylné odrůdy mohly základy květů "spálit". Pomoct jí můžete nějakým hnojivem se stopovými prvky - ve vodě rozpustném, které necháte zasáknout pod trávník do hloubky 30+ (a více) cm, eventuelně ošetřením hnojivem na list.

Sedmiletá Wazonova na myrobalánu, na vlhčím místě, na živné půdě - nic není nemožné. Spíše to ale znám od Althanovy. Vytváří nějaký obrost (trny)? Pokud neřežete v létě, zkuste nějaký z letních řezů, ať se vytvoří plodný obrost, omezí se bujný růst. Wazonova nepatří mezi rychlíky v násadě prvních plodů a květů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika