Přežila bluma nebo ne?



host - 33.1 (?) 
19.4.2015 13:11, zobrazeno: 3778x
Zdravim, na podzim jsem zasadil blumu Hollywood, ale zdá se mi, že asi nepřežila zimu. Všechny stromky už obrazili, ale tahle furt nic, jaky je váš názor? Obrazí ještě nebo ne? Díky Miloš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 187.4 (?), 19.4.2015 13:18

Skuste jemne nehtom zaryt pod kôru, ak tam uvidte zelenu farbu tak je to ok, ak hnedu tak je koniec. No kôra na foto vyzera zatial ok, nie je scvrknuta co je dobry predpoklad ze stromcek obrazi.

Takze jedine cakat, ak do 2-3 tyzdnov (podla lokality) neuvidite naznak pucania niekde, tak vytiahnut zo zeme skontrolovat stav korienkov, zastrihnut na novo, ponorit na den do vody a zasadit opät. Pripadne ak na taketo manevre nebudete mat chut tak vyhodit a kupit novu, este nie je neskoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 187.4 (?), 19.4.2015 13:22

Este dodatok aj ked neviem ci ste ju uz takto zastrihnutu kupili alebo zastrihli sam, no tak ci tak je to jedno, takyto stromcek by si napr. vo Svajciarsku nedovolili predat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JohnyCV - (11) - 33.1 (?), 19.4.2015 20:05

Zdravim, díky za reakci, počkám tedy 14 dní a uvidim. No takhle jsem ho ostříhal já, ale lepší možnost moc nebyla, jelikož nebyl moc pěkný. Měl slabé boční obrosty a dosti slabé s velkými odstupy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 19.4.2015 21:12

A právě to může být jádro pudla, kámen úrazu, chceme toho naráz moc-a aby ještě vypadal pěkněwink. Slabé boční obrosty je dobré první sezonu nechat, jsou to takoví nosiči vody-příměr se používá i v cyklistice. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.29 (?), 24.4.2015 9:24

Já nové stromky, které sázím na podzim, střihám až na jaře po dostatečném narašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika