Přehnojené mladé stromky slivoně, meruňky a jabloně



host - 175.148 (?) 
12.5.2014 9:10, zobrazeno: 6794x

Dobrý den. Prosím o radu. Na podzim jsem na zahradě sadil 3 stromky Tuleu Gras, k tomu dvě meruňky Velkopavlovickou a jabloně odrůd Topaz a Svatava. Na jaře jsem všechny stromky zastřihl, měly pěkné výhony. Pak jsem kontroloval jejich posazení - tedy jak vysoko je roub nad terénem a rozhodl jsem se všechny posadit výše. Vše jsem dělal opatrně, abych nepoškodil kořínky. Po takovém jarním přesazení se mi nezdálo, že by stromky měli nějaký problém. Problém nastal po několika týdnech a týká se 2 slivoní, 1 meruňky a jabloně Svatava. Slivoním hnědnou až černají listy a vadnou, meruňka je povadlá a jabloni listy hnědnou. Stříkal jsem Horizonem a Dithanem proti rzi a Zolonem proti hmyz,  ale začínám mít podezření, že jsem stromky při jarním posazení výše přehnojil Cereritem. Pokud to tak je, co byste mi doporoučovali zkusit? Vyměnit hlínu po stromkem? Nějak neutralizovat hnojivo nebo to nechat tak, a počítat se ztrátami? Momentálně si myslím, že jedna slivoň už to má za sebou, tak bych rád zachránil druhou a pak meruňku a jabloň. A nebo - je to vůbec způsobeno přehnojením? Jak by se mělo u takových stromků přehnojení podle Vás projevit? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 175.148 (?), 12.5.2014 9:16

jen jsem zapomněl dodat, že jsem po jarním přesazení stromky dostatečně zaléval a odstraňoval postranní výhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.5.2014 10:00

Myslím si, že určitý díl viny spadá na dlouhodobé deštivé počasí.Houbovité choroby v čele s monílií mají pré.Meruňky jsou obzvláště citlivé.Dejte sem fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.148 (?), 12.5.2014 12:15

Mno, do konce tydne nemam moznost foto udelat, ale u merunky zadne barevne ci tvarove zmeny na listech nejsou. Jen jsou listy svesene. Jinak jsem stromky strikal Horizonem cca pred 4-6 tydny dvakrat a ted jsem pridal jeste jeden postrik a Dithane se Zolone. Hmyz vsak na stromcich zadny nevidim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 12.5.2014 13:12

Mohly být chybně naředěné postřiky, nebo moc toho hnojiva - pokud měly při výsadbě vylepšenou zem, moc toho nepotřebují. Hnojivo v zemi naředíte jedině pořádným prolitím. Jinak může být u mladých výhonků na vině i mrazík.           Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.5.2014 13:47

Já mám zato, že stromky prostě nesnesly tu přemíru péče.enlightened
Tak, jako existují ženy, které vás zahrnou takovou mírou starostlivosti, že se s nimi naprosto nedá žít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.148 (?), 12.5.2014 14:21

laugh Safra, ze by me za tech par let vycvicila zenska tak, ze na zahrade provozuju to same, co ona ke mne? Nad tim se budu muset zamyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
N.K. - (26) - 224.59 (?), 23.7.2014 8:49

Ja teda ovocinár extra nie som, ale najprv zasadíte, potom potiahbete vyššie a miesto aby ste dali stromkom čas na vydýchnutie, tak ich ueniete do výkonu všetkým možným.Sú to živé organizmy, trochu ohľadu by to chcelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika