Předčasné modrání plodů švestky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 112.58 (?) 
30.5.2014 19:21, zobrazeno: 34053x

Žádám o radu. Mám dva stromy švestek a nyní začali některé plody předčasně modrat. Zatím neopadli, ale proč se tomu tak děje? O to víc mě to mrzí, protože jsou stromy obsypané plody, dokonce jsem musel některé větve přivázat ke stromu, či podepřít. Stromy vypadají zdravě ani po pilatce, či mšicích žádné stopy. Děkuji za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 30.5.2014 19:44

Pokud modrají jen některé mohl by to být červnový propad plůdků. Stromy se tak brání nadměrnému vyčerpání. Mě v této době propadává několik slivoní i když nemodrají, ale spíš žloutnou. Možná je to modrání odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.58 (?), 30.5.2014 19:55

Ano modrají jen některé, zatím tak 5 procent. Snad to bude ten červnový propad a nic jiného. Tolik švestek jsem nikdy neměl, tak mám trochu obavy, jestli jsem něco nezanedbal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.58 (?), 31.5.2014 20:58

Tak nevím, jestli se jedná o propad, dnes jsem se na to znovu díval a modrých malých malých plodů přibývá. Když plod rozloupnu je uvnitř nahnědlá pecka. Jakoby snad hniloba, jestli to není z hodně vody, poslední dobou docela hodně pršelo.Jestli někdo tušíte, co to je, tak prosím poraďte. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.58 (?), 1.6.2014 18:20

Dnes připojuji fotky. Plod zmodrá, zcvrkne se a upadne. Co to je? Mám nečím stříkat? Poraďte mi prosím, děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.58 (?), 1.6.2014 18:22

Další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.58 (?), 1.6.2014 18:23

A ještě jedno foto, pecky uvnitř hnědnou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.245 (?), 29.6.2014 14:14

Dobrý den, také jsem letos zaznamenala masivní výskyt tohoto jevu u své 4 roky staré JOJO. Zfialovělo a opadalo cca 80% plodů. Je to poprvé, co se to na ní vyskytlo. Sice na stromě jsou známky jak moniliozy, ale nijak masivně (do cca 5ti scvrklých plodů a větviček). Obaleč se tam taky semtam vyskytuje, ale ten opad byl opravdu masivní a většina nemá v sobě známky po červíkách. Po přečteční různých diskusí mám také podezření na červnový propad, neb se to vyskytlo po těch 30tistupňových vedrech, co byly začátkem června. Nezalévala jsem, a tak si slivoň asi řekla, že na to kašle, a že se nebude vysilovat?

Binec z pod stromu
Binec z pod stromu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.245 (?), 29.6.2014 14:15

Takhle vypadají uvnitř.

Fialové uvnitř
Fialové uvnitř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.6.2014 10:35

Pozoruji rozdíly mezi jednotlivými odrůdami, dokonce výrazný rozdíl mezi různými naštěpovanými na témže stromě, ale i mezi jednotlivými stromy téže odrůdy. O šarku se nejdená, Jojo patří k nejvíc propadaným, o pilatku zřejmě taky ne. Fyziologický propad nedává logiku, některé odrůdy - Top First nebo Herman shazují přes polovinu plodů a zbylá úroda je podprůměrná. Podezírám horší dostupnost některého prvku (možná vápníku?) v kombinaci s poruchou v odního režimu a různou náchylností jednotlivých odrůd. Mám taky jeden strom úplně zavalený, kde nepropadl ani plůdek, přestože bych to přivítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika