Podivně "rozpláclý" rozpraskaný kmen a větvě "zázračné" Jojo



host - 45.252 (?) 
4.10.2015 16:58, zobrazeno: 4317x

Před cca 7lety jsem zakoupil švestku údajně odrůdy Jojo v Droždíně Pražákovi. Mimoto že švestky zřejmě nejsou deklarované odrůdy Jojo, jsou chutově a velikostně nejhorší z mnoha odrůd co vlastním. Jsou rosolovitě suché. Od vysazení se postupně roky hlavně na kmeni i větvích objevují zvlášní velké zploštěniny z velmi rozpraskanou kůrou... o co se jedná? Rakovina?

zploštěnina na kmeni
zploštěnina na kmeni
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 45.252 (?), 4.10.2015 17:01

další foto kmene, celkem jsou na krátkém středo-kmeni tři zploštěniny

...
...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.99 (?), 4.10.2015 18:02

Vysázel jsem 3 ks JOJO a bylo to mé největší zklamání v historii sadařství. Větve i pletivo odumírá. Už jsou pryč. Choroba pravděpodobně pseudonomas syringae. Sice asi 3 - 4 roky rodily ale i odumíraly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 4.10.2015 18:11

A nemůže to býti klejotok?? Jinak Jojo má maličké dosti zakulacené plody, každý rok at je mokro či sucho rosolovité konzistence nešvestkové chuti, kde jaká pološvestka, velkoplodá švestka ji chutově překonává, natož třeba Stanley či Hanita. Holt byla vyšlechtěna v Rajachu tak musí býti "dobrá" za tu luxusní cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.99 (?), 4.10.2015 18:35

Zde je vyfocené JOJO, když jsem jej ještě měl a porovnané s jinými


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 4.10.2015 18:44

Holt byla vyšlechtěna v Rajachu

Máte na mysli slovo rajch? Například slogan Heim ins Reich (domů do říše - používaný sudeťáky před válkou)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 4.10.2015 18:51

Děkuji za foto, ano tak mám Jojo zakulacené. Stanley mám ale o dost větší oproti Jojo a více protáhlé.

Překlepl jsem se, mělo býti Rajchu, česky psáno, byt jsme jejich Kolonie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.16 (?), 6.10.2015 20:04

Nevím, určitě je stromek napadený. A asi bych ho vykopal a spálil. Mám doma JOJO a žádné takové problémy nemá, plodí pravidelně, a plody se musí nechat hodně vyzrát a pak jsou docela chutné.  S žlutou dužninou. Jsem s ní spokojený. Mám tu samozřejmě sladší odrůdy, ale to co vy popisujete, nemohu u svého stromu říci. Dužnina je pevná, dobře odlučitelná od pecky... Jako rozhodně ji likvidovat nebudu. Jediné co jí mohu vytknout je moniliove plody v zhlucích plodů. Jinak v pohodě. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika