Oullinská renglóda



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?) 
27.7.2011 9:19, zobrazeno: 38946x

Přechází ze zelené barvy do žluté.







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 27.7.2011 10:51

Ze starých renklód asi nejvíc voní po meruňkách. Bohužel letos mi chytají monilii ještě v zeleném stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 27.7.2011 14:40

Na monilii na Oullinské jsem si už zvykl, ale budu muset už příští rok zasáhnout proti strupovitosti na meruňkách a broskvích. Stále to každý rok odkládám, ale ono je to čím dál horší. Hodně plodů se krabatí a zcvrkává až je nakonec pohltí hnilobný proces. Ve střední Evropě nemůžete spoléhat na to, že bude celé léto slunečno, když červenec a srpen jsou měsíce s největším množstvím srážek.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 27.7.2011 16:20

Tyhle žluté ryngle mě zajímají. Nejsou až tak běžným sortimentem. Zatím mi neplodily Washington a Ontario, ze žlutých je ještě tato Oullinská a Wazonova (obě zatím nemám). Jsem zvědav na první plody. Jiné žluté renglódy snad ani nejsou. Dík za pěkné fotky. Nemá někdo i fotky výše zmýněných r.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.38 (?), 27.7.2011 16:34

Taky Nancynská, a Bellamira, ale to jsou mirabelky-poslední číslo zahradkáře.Zelená renkloda, na tu jsme zapoměli.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 27.7.2011 17:05

Oulinskou asi oželím a radši pořídím/přiroubuji k Zelené a Althanově Nancyskou mirabelku, Ontario (pomol. slíva?) a Bellamiru (mirabelka). Taky byla nedávno v zahrádkáři zajímavá německá Miragrande (též mirabelka?)

Dále mě láká Tipala a Rheingold, ale to budou pomologicky asi spíše slívy... A otázka je, zda-li se hodí do vyšších nadm.výšek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 28.7.2011 22:14

Zahrádkář 7,8 - Barevné proměny modrých peckovin.

Po vzoru Mitwocha přidávám poslední články, kde je řada tady probíraných odrůd popsaná.

Červenec 1
Červenec 1
Červenec 2
Červenec 2
Srpen 1
Srpen 1
Srpen 2
Srpen 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 31.7.2014 15:24

Na fotkách delikatesní odrůda paní Lídy právě dnes. Trvám na tom, že existuje typ Oullinské renglódy s běžnou velikostí plodů a ten s velikostí větší, kde plody dosahují velikosti i kolem 50 gramů. Případní zájemci o rouby tohoto většího typu se mohou ozvat v listopadu.

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 1.8.2014 19:35

Na Oullinskej zostalo už len par plodov ale velmi chutnych.

Oullinska
Oullinska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.8.2014 21:38

Zrající Oullinská renglóda. Dáte si?

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika