Opylení bez včel



Stránky: 1,  2   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
2.6.2013 23:00, zobrazeno: 6604x

Jak už jsem psal, všichni včelaři v okolí museli zlikvidovat svá včelstva kvůli moru včelího plodu. Byl jsem zvědavý, jak opylení dopadne. Některé odrůdy líp, jiné hůř. Dokonce s rozdíly na jednom stromě

Top 2000
Top 2000
Gabrovská
Gabrovská
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.6.2013 23:05

Na vině bylo zřejmě počasí. Jabloně měly víc štěstí



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.6.2013 23:08

Koneckonců problém s opylením neměly ani meruňky.
Těžko si představit údaje z odborné literatury, které uvádějí, že řádným zavčelením sadu stoupne úroda o 55%

Pincot
Pincot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 6.6.2013 8:57

Fotografie jsou velmi pekne, zejmena Pincot. Co se tyce udaju z odborne literatury, myslim ze se spis tykaji velkovyroby a nutno na ne pohlizet 'statisticky' jako prumerny udaj za delsi obdobi z vice lokalit. V nasi vesnici nikdy zadny vcelar nebyl, vcely samotarky a cmelaci tam jsou, opyleni je dano pocasim a pestovanymi odrudami. J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 6.6.2013 10:00
Když se dívám na ty zdravé plůdky tak se musím zeptat, ošetřujete proti škůdcům? Já v této fázi už mám minimálně polovinu napichaných.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 6.6.2013 11:15

Vypozoroval jsem, že chladnější poloha má výhodu (asi jedinou) v menší aktivitě škůdců.  
   Slivoně jsem ošetřil 1x proti pilatce, meruňky 2x proti úžehu. Jabloně neošetřuju. Květopasa, mery, mšice, obaleče aj. na jabloních sice vídám, ale není toho tolik, aby bylo třeba chemicky zasahovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.6.2013 20:50

Také bych souhlasil s tím počasím. Když včelaři někdy před 3 lety museli v naší vsi i okolních spálit všechna včelstva, velký propadák v opylení to nebyl.
 U mne letošní opylení třešní je slabé, u slivoní slabě průměrné a velmi dobré je u broskvoní.
U jabloní se to odrůdově liší. Takovou násadu, jako má p. Vysloužil na obrázcích, mám asi jen u 4-5 odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.6.2013 23:03

Mám vedle sebe 2 třešně - Rivan a později kvetoucí Van. Zatímco Rivan kvetl za slunečníého počasí, Van když zakvetla, přišly deštivé dny. Když déště ustaly a přišlo slunce, Van ještě kvetla, ale násada je oproti obsypanému Rivanu je sotva čtvrtinová.
  Enormní násada všech jabloní - nepochybně následek loňského mrazového výpadku - mi dělá trochu starosti. Probírka nepřipadá v úvahu, musím se spolehnout na přirozený červnový propad. Říká se, že na propad se stromy musejí "soustředit",   nechtějí být rušeny. Vadí jim třeba mšice, které mohou způsobit, že zůstanou celé pětice deformovaných plůdků. Je otázkou, jestli podobný  inzult může způsobit   i nadbytek vody či dokonce necitlivá mimokořenová výživa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.56 (?), 7.6.2013 8:14

Mať vedľa seba v tesnej blízkosti 2 rôzne čerešne je užitočná vec. Svokor má tiež vedľa Van aj akúsi skoršiu sortu. Zrejme si vzájomne padli "do nôty", lebo každým rokom sú obidve obsypané plodmi, aj tento rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 7.6.2013 9:45

To já jsem s Van nespokojen. Ne s její chutí - ta je špičková. Problém je s její plodností a náchylností k monilii plodů. Každoročně v době květu bílá koule, ale násada slabá (v blízkosti Troprichterova a v okolních zahradách další odrůdy). I to málo, co zůstane na stromě se už v podobě zelených plodů stává potravou nejen nejrůznější hmyzí havěti, ale i monilie. Do červeného stavu dospěje hrstka špičkových plodů, avšak i ty jsou probrány vrtulí, deštěm a následnou monilií. Jako plus hodnotím menší vzrůst a špičkovou chuť. Asi zkusím přiroubovat někam do koruny více opylovačů - ať toho zdárně odkvete více. U +-40-letého stromu to však nebude snadné. Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika