Opět fleky a smrkance



Stránky: 1,  2   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
21.6.2014 9:12, zobrazeno: 7040x

Loni touto dobou jsem si postěžoval na mimořádný propad (asi 90% plůdků) odrůdy Herman. Je to tady zase, i když možná ne v tak fatálním rozměru. Plůdky dostanou červené fleky a upadnou. Na některých se objeví kapičky smoly. Dalo by se říci - běžný červnový propad. Jenže plůdků spadne většina a na témže stromě, jiných větvích se to jiné odrůdy naprosto netýká. Stejně, možná letos víc, je postižena odrůda Top First a taky trochu Jojo.  Na jiných slivoních to nepozoruju, mají násadu možná nadprůměrnou.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 28.101 (?), 21.6.2014 9:25

Není v nich pilatka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.6.2014 9:31

Nevím, podívám se. Ale proč by jiná odrůda na témže stromě měla všechny plůdky zdravé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 28.101 (?), 21.6.2014 10:07

Třeba jim tolik nešmakuje, nebo kvete trošku dříve či déle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 21.6.2014 11:57

Já mám letos "smrkance" hlavně na broskvích. U švestek jsem v minulosti podezříval 1.generaci obaleče švestkového, ale uvnitř plodu žádné larvy nebyly. Jen pod slupkou byly černé nitkovité jakoby chodbičky, ale chodbička je moc silné slovo. Tyto "nitky" končily kousek pod slupkou směrem dovnitř plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 21.6.2014 13:46

Aj mne toto robi Topfirst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 21.6.2014 21:52

Jestliže smola na plůdcích u p. Vysloužila má čirou barvu, je to způsobeno larvou obaleče první generace. Červnový propad plůdků u švestek se překrývá s propadem způsobený larvami 1. generace obaleče. I obaleč švestkový si dokáže vybírat odrůdy, které napadá přednostně. 
Já jsem si letos u Hermana 1. genaraci obaleče pohlídal, násada plodů je opět slabá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 23.6.2014 16:01

Na fotkách jsou vyobrazeny jen sporadické projevy na plodech švestek. U některých se může jednat o souvislost s červnovým propadem. Na poslední fotce jsou vidět smrkance na některých plodech broskvoní.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.4 (?), 23.6.2014 22:18

Uz druhym rokem experimentuji s feromonovymi lapaci na obalece svetkoveho, jablonoveho a vychodniho.

Cekal jsem s lapaci na druhou vlnu, ale po shlednuti cirych smrkancu na svestkach... rynglich...jsem usoudil, ze prvni vlna je dost silna a nasadil jsem lapace.Pocital jsem s tim, ze vysledek asi se mine ucinkem, jelikoz je pozde. Nejsilneji byla napadnuta Oulinska, Althanova a Zluta Afaska... v lapacich ale par kousku obalece.Nejmin byly napadene Cacanske Lepotice, ale v lapacich bylo 30 a vice kusu obalece.Navic zalezelo, na jake svetove strane byl lapac umistneny.Kazdopadne tento rok prvni vlna obalece a cervnovy propad se kryjou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 23.6.2014 22:29

Já ale vůbec nemůžu tvrdit, že ty smrkance na švestkách v minulosti způsobovala právě první generace obaleče švestkového. Žádné larvy jsem v plodech totiž nenašel. Jedině, že by larvy byly tak malé, že bych je přehlédl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika