Omluva Hermanovi



Stránky: 1,  2,  3,  4   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
1.8.2013 22:04, zobrazeno: 15893x

Poté, co drtivá většina opylených plodů Hermana opadala, jich dozrálo jen několik. A protože chutnější Katinky se jsou víc než o týden později, měl Herman konkurenci jen v plodových myrobalánech. Musím uznat, že ač jsem Hermana dřív nijak neprožíval, tak letos, přesycen chutí meruněk a měkkých myrobalánů, ty jeho kulaté plody docela beru. Dobrá chuť je jistě dána i letošní malou plodností. Ty 2 kila plodů ze 4metrového stromu na samotné jídlo asi stačí, ovšem pěstitelská efektivita je to prachbídná.  

Herman
Herman
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 2.8.2013 10:04

Pěkné plody. Můžete, pane Miloši, porovnat plodnost a chuť Hermana v posledních třech, čtyřech letech? Mám ho letos naroubovaný na starším odkopku pro přípat budoucí potřeby roubů pro vypěstování nového stromku na vhodné podnoži, tak jsem docela zvědav na letošní postřehy zdejších pěstitelů, kteří ho pěstují.

Přiznám se, že ten název tématu ve mně zpočátku evokoval úplně jiné asociace smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.8.2013 10:46

Tedy, Herman nikdy žádný velký plnič úrod nebyl, ale víceméně to nevadilo, protože beztak byl jen k jídlu, stromek byl malý, na kvas se s ním nepočítalo. Chuť byla taková řidší švestková, míň výrazná,  přišly mi zajímavější jiné odrůdy - třeba Ruth G., Katinka, Č.- raná, ale i nové myrobalány. Loni ovoce nebylo a poměrně bujně rostoucí stromek mezitím vyrostl, ale díky fatálnímu propadu bylo plodů zase stejně málo. 
   Dnes bych si odrůdu nechal jen na jedné větvi, právě na jídlo. Je to asi skutečně první švestkově chutnající slivoň, navíc s velkými plody, ale na celý velký strom to asi není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.8.2013 11:48

Ze snímku Hermana je dobře patrná krátká stopka, která odrůdu charakterizuje.Uvádím to proto, že loni se vedla polemika nad Liborovými Opály, které se nakonec potvrdily.Herman je právě senzační pro tu možnost ochutnat "něco jiného" než ostatního ovoce, které je v tuto dobu hojně-prostřídat chutě.U mě je Katinka touto dobou ještě nezralá, a v koruně ještě lze najít nazelenalé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.8.2013 13:31

Zřejmě díky té krátké stopce vělké plody rády spadnou v ještě nepřezrálém stavu. Což pro stolní ovoce nevidím jako výhodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.8.2013 14:15

Na rozdíl od Katinky, která drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.8.2013 16:25

Také mám letos u Hermana málo plodů. A když zralý spadne v noci, mají slimáci hody. S chutí jsem spokojen. Je to jako u třešní a jablek, prostě první ovoce.
V tuto chvíli začínám sklízet Julii (zpoždění o 10-14 dní) a chuť samozřejmě nelze srovnávat s odrůdami zrajícími koncem srpna či v září. Ale konzumenti jsou za současná, štavnatá, pěkně vybarvená jablka vděčni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.8.2013 17:00

No tak plody té Julie nás-mě až tak nezajímají, ale kdyby jste se pokusil pane Václave připojit snímky Vašeho krásně tvarovaného stromku Hermana na ST.julienu A...obsypaného malými Hermany, pak bych  byl naladěn i na tu Julii, se kterou v současné době přeroubovávám jedno z pater stromku Průsvitného letního na A2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 194.76 (?), 3.8.2013 18:46

U nás je také sucho, že som slimákov nevidel najmenej mesiac. Alebo sa nemnožia- z vďaky, že zanedbávam preventívne používanie moluskocídov?laugh Faktom je, že aj tých pár spadnutých plodov Katinky na zemi ostalo nedotknutých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 184.146 (?), 2.8.2013 21:23

U mě je to stejné, pane Mikeši, ale věřte, že Miloš se Hermanu Göringovi ani Karlu Hermanu Frankovi určitě omlouvat nezamýšlel. Při vyslovení jména Herman si na tyto pány ale nejde nevzpomenout. Bohužel jsou jeho významnými nositeli. A název tohoto vlákna k tomu přímo vybízí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika