Náhrada za Oleokol



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 20.230 (?) 
20.3.2013 14:06, zobrazeno: 62830x

Zdravím

Chtěl bych se zeptat kam zmizel Oleokol. Nemůžu ho sehnat v zahradkářstvý ani na internetu. Tak mě zajímá jestli se třeba nepřestal vyrábět a nebo se třeba jen přejmenoval.

Pokud by to šlo tak jestli je za něj nějaká náhrada stejného účinku a kvality.

Díky za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 20.3.2013 18:45

Vektafid A - parafínový olej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 20.3.2013 21:06

Oleoekol si nyní můžete namíchat sám. Olejové smáčedlo Ekol se už prodává i v malospotřebitelském balení a od letošního roku je v malospotřebitelském balení i Reldan 22 EC.
Účinnou látkou Ekolu je methyl-ester řepkového oleje a Reldan obsahuje chlorpyrifos-methyl, což je organofosfát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 20.3.2013 21:16

O "částečné" náhradě píšou u tohoto výrobku: Praktik přezimující škudci STOP - ROCK EFFECT

Je to olejový přípravek, pokud byste přidal ten Reldan tak by to mohlo být v podstatě totéž, ale nejsem chemik

Stejně tak jako základ "olej" bych klidně použil Biool, samotný se mi loni výborně osvědčil např. ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.3.2013 22:56

Zimní postřiky jsem přestal dělat ještě dřív, než z trhu zmizely Arborol a Nitrosan. Nemám pocit, že by to mělo na množství škůdců viditelný vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 21.3.2013 8:34

Jarní postřik proti přezimujícím škůdcům je jedním z páteřních postřiků.Mnohokrát jsem četl o vyřešení 80% problémů se škůdci.Zbývá potom v podstatě obaleč a dle potřeby mšice.Pilatky řeším lepovými deskami.Postřik je významný při likvidaci mer, puklic,štítenek a při jisté teplotě i proti květopasu a dalších.Na tento rok mám ještě Oleoekol.Jako plnohodnotná náhrada tohoto přípravku se doporučuje TM směs přípravků Ekol (90 ml) + Calypso 480 SC (2 ml) na 10 litrů vody.Pozor, nesmí se používat na vinnou révu. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 21.3.2013 8:59

Oleokol byl rovněž významným a účinným postřikem.Absence tohoto postřiku je znát.Dělal jsem postřiky ob jeden rok.Zkusím je obnovit Ekolem s Calypsem.Díky.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.250 (?), 21.3.2013 9:18

Někde v chladnějších polohách nestříká předjarním postřikem nikdo a nevadí to vůbec. Jinde je to zase nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.230 (?), 21.3.2013 12:40

Děkuji za rady.

Ještě se zeptám na jarní soupravu. v jednom zahrádkářstvý mi řekly že je to v podstatě to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 38.83 (?), 21.3.2013 12:53

Musím stříkat višeň Favorit, abych se ubránil napadení listů a později i květů. Jiné višně mám na listech netknuté. Poloha Brandýs n/L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika