Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?)
18.12.2014 22:08

Samozrejme nevim, jestli nezmenili dodavatele, ale jestli je stejny jako na jare, tak to DD na 100% neni. Dapple Dandy nabizi u nas Ostroh, Jukka a Kohaplant (aspon co si z hlavy vzpomenu). Ostroh neni pravy. Jukka ma na strance 3 fotky, tak jsem se ptal na americkem foru, kde mne bylo receno, ze o Dapple rozhodne nejde. Na Kohaplant jsem psal dotaz a odpoved znela vyhybave neco ve smyslu, ze doted byli zakaznici s jejich stromky spokojeni. Ja bych koupi neriskoval a pockal az na ohlasy tech co ho v Kohaplant koupili

Jinak Dapple Dandy by se v EU nemel vubec oficialne prodavat, Zaiger si ho tu nechal patentovat az do roku 2030

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.12.2012 16:30

Když je tady řeč o japonských švestkách, tak se na mě pan Paľo snad nebude zlobit, když zveřejním jeho letošní zkušenost s odrůdou Angeléno, na jejíž plody se velmi těšil. Takže Angeléno prozatím nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.12.2014 20:18

Chtěl jsem se zeptat pana Pavla CZ., jestli můžu od Dapple Dandy z Uherského ostrohu čekat jen podvrh a nic víc? Tento prodejce nabízí i jiné švestkomeruňky zde uvedené panem Fialou, takže asi nemá cenu dále riskovat. Samozřejmě, že pouze sladká chuť je velmi málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 18.12.2014 22:08

Samozrejme nevim, jestli nezmenili dodavatele, ale jestli je stejny jako na jare, tak to DD na 100% neni. Dapple Dandy nabizi u nas Ostroh, Jukka a Kohaplant (aspon co si z hlavy vzpomenu). Ostroh neni pravy. Jukka ma na strance 3 fotky, tak jsem se ptal na americkem foru, kde mne bylo receno, ze o Dapple rozhodne nejde. Na Kohaplant jsem psal dotaz a odpoved znela vyhybave neco ve smyslu, ze doted byli zakaznici s jejich stromky spokojeni. Ja bych koupi neriskoval a pockal az na ohlasy tech co ho v Kohaplant koupili

Jinak Dapple Dandy by se v EU nemel vubec oficialne prodavat, Zaiger si ho tu nechal patentovat az do roku 2030

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.12.2014 16:10

Zdravím, Pavle. U mě se jistě bude taky jednat o záměnu, jelikož bude Dapple Dandy kroutit už třetí sezónu a je z Ostrohu. Pokud plody nebudou mít červenou dužninu, tak je to jasné. Taky možná proto, že stromek vypadá, jako jiné asijské slivoně. Otázka je, jak vypadá skutečná švestkomeruňka. Myslím kůra a listy. Už jsem tady kolikrát psal o sousedově broskvošvestce, jejíž plody měly tamavě červenou dužninu, velmi specifickou chuť, ovšem problém spočíval v tom, že nejchutnější byla v plné zralosti, kdy ale dužnina silně ulpívala na pecce a byla velmi blátivá. Jinak z Uherským Ostrohem zase nemám tak špatné zkušenosti. Odhalil jsem záměnu jen v rané žlutomasé broskvoni Candor, místo které mi poslali zřejmě bělomasou Krasavu. Prozatím se sice jeví jak o něco pozdnější a kvalitnější (pevnost a chuť), než původní Krasava, ale pochybuju, že to je nějaká jiná odrůda, když takovou nikdy neměli. Řekl bych, že tvrzení "doposud byli všichni naši zákazníci spokojeni", je klasická výmluva, když někdo neví jak odpovědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 16.222 (?), 23.12.2012 15:18

Pane Fialo, položil jsem Vám konkretní dotaz na osobní zkušenosti, způsob objednání a pod. - odpovědi jsem se nedočkal. Nudy se rozhodně neobávám, mých 170 ovocných stromů mi ji nedovolí.

Je to snad česko-slovenské nedorozumění?J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 23.12.2012 13:15

Plody sú veľmi veľké. Prvdepodobne najvačšie zo všetkých odrôd šľachtiteľského programu dr. Jacoba.

TOFIVE je pološvestka která dosahuje průměrnou gramáž 36g.Je více německých odrůd dr.Jacoba, jako npř.TOPHIT, který dosahuje 50-60g~,nebo stogramový TOPGIGANT.Koneckonců všechny,které mají přívlastek -plus, a to TOPFIVE nemá.Přívlastkem -plus je v celém jméně zdůrazněna průměrná velikost 50 g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 23.12.2012 15:54

Vůbec mě nepřekvapuje sprška kritiky na hlavu pana Milana za toto téma. Alespoň to tady ožilo. Nemějme mu to za zlé. Jak z diskuse zatím zjšťuji, nikdo nemá u nás s těmito slivoněmi žádné zkušenosti, takže není o čem diskutovat. Asi jsou to nejspíše tzv. japonské slivoně, tedy kdoví s čím pokřížené slivoně.  Některé snad známe jen z regálů supermarketů. Před dvěma lety jsem několik z pecek takto zakopuených plodů stratifikoval a vysel. Vyrostly dva stromky (psal jsem o tom tady, jeden je pořád malý, ale ten druhý už má dva metry a na podzim jsem jej zasadil na trvané místo. Už se těším, co z toho bude.wink HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 23.12.2012 16:14

Zdravím take mne a si víc lidí zajímají nové věci ale ty blumy z obchodáku mi nechutnají zřejmě je to taky dost podtržený a nedobry vzpomínám na blumy z mého dětství 60 léta velké žlute s líčkem letos mi zarodila Tipala je to dříč a je dobra to vnoučata koukali a chodili to probíratlí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 23.12.2012 16:35

Že se panu Fialovi podařilo rozproudit diskuzi konečně na ovocné téma, je dobře a za to mu budiž dík. Je dobré poznávat nové. S rozumem ovšem.
    Český (a slovenský) národ prostě prahne po novinkách. A tak mnozí, jak to uvidí, neváhají poslat 1000 Kč za hranice kvůli stromku s nejistrým výsledkem. Přitom by se zdráhali dát dvě stovky místnímu zahradníkovi za osvědčenou Černošickou slivku. 
     Pravda, na vině je i slabá propagace našich prodejců a šlechtitelů. Marně jsem onehdy nabádal pracovníky jedné kvalitní školky v podhůří Jesníků, aby zavedli e-shop nebo aspoň nabídku a rezervaci po netu. Nejsou lidi, nejsou penízue....crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.146 (?), 23.12.2012 16:58

Pene vysloužil máte pravdu je to v každem oboru a o hladovosti sousedu kteří Vám nedají vydělat raději si pozvou cizí firmu a kyž je okrade a spacka to tak přijdou se svěšenejma hlavama ale když vidím lidi nakupovat ovocné stromky jsou to většinou lidi kolem 50 let mladé jsem tam nikdy neviděl ale vnoučata si to užívaj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika