Neuskutečnění řezu



host - 150.3 (?) 
2.10.2013 14:44, zobrazeno: 3114x

Dobrý den. Mám letos takové dilema - ohledně zdravotního stavu nebudu schopen provést řez slivoně, který jsem každoročně řezal. Nemám ani komu bych řekl. Bude to problém, nebo se to jeden rok bez řezu obejde? Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.33 (?), 2.10.2013 20:14

Jeden rok to nevadí, pokud zrovna nezakládáte korunku. Také jsem minulý rok vynechala řez u ryngle a švestky. A zjistila jsem, že u ryngle to asi budu dělat častěji, protože nezkrácené nové výhony krásně obrazily z bočních pupenů, takže ji asi budu řezat ob jeden rok ;-))     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.10.2013 21:58

Žádný problém. Znám lidi, kteří neřežou stromy řadu let. Ne že bych s nimi souhlasil. Nicméně žádný řez se napravuje lépe než špatný řez

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 4.10.2013 21:46

některé odrůdy jsou šlechtěny tak, aby po založení korunky již nepotřebovaly každoroční řez. Provádí se pak jen v případě potřeby jen řez prosvětlovací a řez zmlazovací. A potřeba může být i "ob dva roky" či více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.54 (?), 7.10.2013 20:47

Vždy záleží od toho, v jaké je strom vývojové fázi- ve fázi intenz. růstu je záhodno dělat výchovný řez každoročně, kdyžstrom začne plodit a růst se zklidní mohu na chvíli nůžky odložit, rozhodně není třeba dělat populární zakracování jednoletých výhonů. Takže na Vaši otázku není možno uspokojivě odpovědět, když neznáme stáří stromu, použitou podnož... Obecně platí že stromy na méně vitálních podnožích se musí řezat častěji, protože rychleji stárnou...

                              Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika