Nepostříkal jsem stromky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 110.33 (?) 
29.6.2016 19:00, zobrazeno: 11228x

Zdravím, na podzim jsem poprvé sadil stromky, ale nevěděl jsem, že se musí stříkat už v březnu a já to propásl. Je to velký poblém u mladýh stromků? A je teď na postřik pozde, nebo se to nesmí? Předem děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr Zehnálek - (35) - 58.232 (?), 29.6.2016 21:06

Jaké stromky jste zasadil? Jaký postřik máte na mysli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 29.6.2016 22:40

Klíd! Hlavně stříkat vodou zem pod stromkama-ráno nebo navečer, hubit plevel a škodlivce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 30.6.2016 8:16

Tady (u 157.239) chybí tradiční smajlík. Nicméně krom toho častého stříkání vodou má pravdu. Postaru kypřit mísu, ve které je stromek, udržovat bez plevele, zalít když je třeba, a to takovou dávkou aby se voda dostala alespoň 30 cm hluboko (ke kořenům). Dokud na stromcích není vidět nějaký problém, není důvod k panice, není nutné ošetřovat. A pak jak říká Petr Zehnálek. Když napíšete, jaké stromky v zahradě máte, jestli něčím trpí, dostanete odpověď. Proberu-li jaké choroby či škůdce jste mohl březnovým postřikem chytit, pak mi zůstane jen jeden pro mladé stromky větší problém. U hrušní se poslední dobou od některých školkařů, prodejců do zahrad dostávají roztoči. Nejčastěji to bývá vlnovník hrušňový. Hrušni (na semenáči) déle trvá než se ujme, zahojí kořeny a když jí ještě roztoči poničí třeba polovinu listové plochy, přichází o potřebný zdroj energie a stavebních látek.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.68 (?), 30.6.2016 21:51

Chtela bych ze zeptat, zda má ještě smysl postrikat starou jabloň proti msicim? Dekuji predem za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.55 (?), 30.6.2016 21:58

Určitě (Pirimor).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.33 (?), 30.6.2016 16:16

Jsou to trnky...  Ráno jsem se tam byl dívat a mám rozežrané listy, takže mi stromky nejspíš napadli píďalky, jestli se nepletu. Žádnou jsem sice nenašel, ale jenom jsem to rychle proletěl, protože jsem musel jít do práce, takže tam dnes ještě zajdu... Měl jsem namysli postřik proti škůdcům, který jsem propásl a teď jsem na to asi doplatil. Tady v diskzi jsem se dočetl že je mám postříkat Biobitem.

Někdo mi říkal, že když neposříkám stromky nejpozději do dubna, tak pak už to nemá cenu stříkat vůbec, že už se škůdců tak snadno nezbavím. Je na tom něco pravdy? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 30.6.2016 17:09

Okus-tyhle radosti můžou dělat pohádkové bytosti-Broučci mandelinkovití...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.55 (?), 30.6.2016 21:40

Konkrétně švestky stříkám jen při dokvétání a pak ve druhé polovině července.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.7.2016 9:10

Pane 110.33: Pokud jde o píďalky, chovají se tak trochu jako věřící o ramadánu. Dokonce mají ještě kratší dobu na nasycení, hodují až za tmy. Chtělo by to připravit jim něco, co jim vadí už při lezení (dotykový insekticid), nebo to, co by mohly sežrat s listy (požerový přípravek). Obyčejně se tyto dvě vlastnosti spojují v jednom přípravku. Biobit je požerový, musí ležet na rostlině před hmyzí večeří. Pokud je přípravek požerový a kontaktní likviduje začíná učinkovat už v době, kdy přes něj ta housenice leze, ale jen tam, kde leží. Nechrání nové přírůstky. To přípravky systémové proniknou do rostliny a nějaký čas (do odbourání nebo přílišného naředění) jsou účinné i v nově přirůstajících listech... Ošetření na jaře nemůže ochránit proti škůdcům či před chorobami, létajícím vzduchem. Možná zlikvidujete přezimující stádia svilušek, mšic, dalších škůdců i houby, které v té době na stromě či pod ním leží spí nebo se probouzejí a snaží do pletiv dostat. Podobně jako léky, které si berete v dubnu Vás neochrání před chorobami, které patří k létu či podzimu.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika