Nemoc švestky - co to je?



host - 224.114 (?) 
12.5.2013 14:22, zobrazeno: 7027x

Dobrý den,


chtěla jsem se zeptat a zároveň poprosit, zda byste mi mohli poradit. Mám nemocný stromek švestky (starý 4 roky). Již druhým rokem se na něm dělají hnědé skvrnky, které následně vypadnou a zůstanou dírky..postupně odchází všechny listy. Posílám fotky z dnešního rána. Listy jsou takto špatné na téměř celém stromku.

Pokud byste mi uměli s tímto poradit, budu moc vděčná.

Pěkný den


Oli Sedláčková

dírky v listech
dírky v listech
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.42 (?), 12.5.2013 20:39

Nemoc švestky-co toje?

Není to nemoc, ale škůdce, a to Píďalka podzimní(Operophtera brumata). Podobně se však může proješvit i pollydrosus sericeus nebo aporia crataegi(bělásek ovocný). Nicméně je třeba použít nějaký pyretroid-proti žravému a ssavému hmyzu.(decis mega). A na příští rok si uhnízděte ptactvo-to Vám udělá stejnou službu a jen za zimní přikrmení a hnízdní budky.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.233 (?), 13.5.2013 13:59

děkuji vám moc a informaci. 

A můžete mi prosím napsat nějaký konkrétní přípravek? Je možné, že se to může dostat i na okolní stromy a ovocné keře? Všimla jsem si také, že z druhé strany jsou na některých listech malinkaté rezavé tečky, které pokrývají celý list-jsou setřít prstem.

a to pollydrosus sericeus je prosímvás co?

snad se podaří ty potvory vyhnat a o stromek nepřijdu.Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.233 (?), 13.5.2013 14:01

ještě mne napadlo zda to nemůže být třeba nějaká bakteriální nebo houbovitá choroba. Na listech se totiž hned prožrané dírky od škůdce nevytvoří..prvně se udělají hnědé očka, která následně vypadnou a zůstanou na listech dírky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 13.5.2013 14:11

"prvně se udělají hnědé očka, která následně vypadnou a zůstanou na listech dírky"

Toto podobné som čítal pri opise reakcie myslím, že Joja na šárku (Kohaplant).  Bajas.

Pri napadnutí vírusom šarky sliviek (prenos napr. cicaním voškami na listoch) strom vírus rozpozná a izoluje ju vytvorením korkového pletiva okolo vírusu čím zabráni jeho rozšíreniu rastlinou.(Kohaplant)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.5.2013 14:26

Pane Bajas pletete si houbovitou nemoc-suchou skvrnitost,dírkovitost z charakteristickou vlastnosti odrůdy Joja,odumření postiženého místa, jako reakci na napadnutí PPV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 13.5.2013 19:42

Nemoc švestky- co to je?

 Vždyť jsem to napsal- Decis Mega.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika