Napadený kmen slivoně



host - 243.114 (?)
25.11.2016 11:37

Mám podobně postiženou okrasnou slivoň, má takto popraskanou kůru na větvích i kmenu, od jihu je stíněna domem, praskliny jsou ze všech světových stran... Mrazové desky to nebudou, asi to "něco" žere, ale co?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 123.101 (?), 25.11.2016 7:22

Letos jsem poprvé bílil kmeny stromů, trošku problém je v tom, že se již nedá koupit pořádné nehašené vápno, jen vápenný hydrát. Celkem hodně ho smývá déšť ale něco na kmenech zůstalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.11.2016 7:41

Tomu nerozumím - nehašené vápno musíte před použitím uhasit a vznikne vám právě ten vápenný hydrát... takže kde je rozdíl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.18 (?), 25.11.2016 12:03

Přidávám do toho trochu lepidla na tapety. jinak to smyje první déšť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 25.11.2016 13:18

Máte pravdu ale v tomto již zhašeném a vysušeném vápně je semleto vše i kamení. Z tohoto důvodu je méně kvalitní. V dávnější minulosti když se dalo ještě koupit kusové, byla kvalita 100%. Kameny klesly při hašení ke dnu a v horní části bylo čisté vápno. Byla to správná žíravina a dobře na kmenech držela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 25.11.2016 13:22

I barva není čistě bílá jako u kvalitního vápna, právě díky těmto příměsím kamení, horniny a kdoví ještě čeho je nažloutlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.11.2016 10:52

Vé Háčko používám dlouhá léta, na správně očištěném povrchu drží jako víra! Zůstává funkční i dva roky-jen je třeba vychytat hustotu-po naředění je jako smetánka-to nesmyje ani Lijaveclaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 25.11.2016 11:37

Mám podobně postiženou okrasnou slivoň, má takto popraskanou kůru na větvích i kmenu, od jihu je stíněna domem, praskliny jsou ze všech světových stran... Mrazové desky to nebudou, asi to "něco" žere, ale co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 94.24 (?), 25.11.2016 12:47
Do prvni neosetrene prasklinky vleze drevokazny hmyz a houba. V nekterych lokalitach se mrazove desky tolik nevyskytuji. Podporuje je ledovy vitr v noci. Jizni svah je plus, protoze otepluje v noci vzduch. Ozareni kmenu, ktere jsou vzdy ve vertikalni poloze, neovlivni tolik ten svah, ale spise nater. Ja jsem letos koupil plastovou kapsu s vapenou kasi (10kg), coz mi vystacilo na vsehny peckoviny na mych zahradach.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 25.11.2016 20:59

Do prvni neosetrene prasklinky vleze drevokazny hmyz a houba. V nekterych lokalitach se mrazove desky tolik nevyskytuji. Podporuje je ledovy vitr v noci. Jizni svah je plus, protoze otepluje v noci vzduch. Ozareni kmenu, ktere jsou vzdy ve vertikalni poloze, neovlivni tolik ten svah, ale spise nater. Ja jsem letos koupil plastovou kapsu s vapenou kasi (10kg), coz mi vystacilo na vsehny peckoviny na mych zahradach

Co tak vsadit na jistotu a používat fungicidní ošetření proti korovým nekrozám jak kmene tak koruny již od samotné výsadby mladého stromku až do ukončení jeho plodnosti v pokročilém věku?

Nebo jsou lepší hydráty, lepidla na tapety a jiné nápady na foru...??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika