Mandloň - prunus amygdalus



Stránky: 1,  2   
host - 2.142 (?) 
26.2.2008 21:37, zobrazeno: 36300x

Objevila jsem v prodeji mandloň (prunus amygdalus). Chci Vás poprosit o bližší informace k tomuto stromu. Zda by bylo dobré jej zakoupit. Náročnost pěstování, vzrůstnost, zda je nutný či vhodný řez...

Mám zahradu cca 250 m.n.m. od severozápadu otevřenou větrům (za zahradou je pole) na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny.

Děkuji za odpověď. Slávka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.61 (?), 27.2.2008 10:31

zdravim:)

vzhledem k tomu, ze mandloň je velice narocna co se tyce podnebi, myslim, ze vam na zahrade "nepujde". Vim, ze u nas byl sad v Hustopecich nedaleko Palavy, ale i ten uz by mel byt udajne vykaceny.. Kazdopadne zkuste a uvidite.. Kdyz muzou rust merunky na vysocine, tak treba i vam se zadari:)

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 27.2.2008 12:31

Hlavně je třeba vzít v úvahu její velký vzrůst. A tu zmiňovanou teplomilnost.

Před pár měsíci se tu téma mandloň řešilo - podívejte se do archívu na vlákno MANDLOVNÍK (ale česky je to správně samořejně mandloň).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.42 (?), 20.5.2008 22:05

Poraďte, kde se dá mandloň koupit.Nemůžu ji nikde sehnat.Děkuji ML

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 21.5.2008 1:14

Nejlépe ve školkách na jižní Moravě, jistě v Želešicích u Brna. Předchozím tazatelům doporučuji kliknout na "Broskvoně",kde najdete téma "Mandloně".           Zdravím                     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.19 (?), 25.8.2013 18:35

dobrý den, chtěla bych k rodičům koupit mandloň.ale prý musí být minimálně 2 aby plodily mandle.mají chalupu za Kyjovem, můžete mi poradit jaký druh bych měla koupit a kde se to dá koupit?děkuji Monika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.172 (?), 28.3.2014 12:09

Dobrý den, 

je nesmysl, že je sad v Hustopečích vykácený. :-) Sad stále stojí a plodí. A mám pár známých, kteří si mandloň vysadili na zahradě a krásně jim roste. Takže bych se toho nebála a zkusila ji vysadit. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.3.2014 21:43

Ano, jsou odrůdy i pro okrajové polohy, které jsou méně náročné než broskvoně typu RedHaven. Pro opylování je většinou postačující přítomnost jakékoliv broskvoně kvetoucí ve stejném termínu. Jednu odrůdu co mám a kvete nyní považuji za samosprašnou, ale je možné, že samosprašnost je indukována včelami současně navštěvujících nedalekou planou trnku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.75 (?), 21.5.2008 14:05

Dobrý den, mandloň máme 5.rokem, koupili jsme ji na výstavě Zahrada Čech v LItoměřicích, bylo nám řečeno abychom si koupili dva stromky, kvůli opylení, poslechli jsme, ale nakonec nám stejně zbyl jen jeden, ten druhý zašel. přesto jsme na něm měli třetím rokem 12 plodů. Bydlíme na okrese Kladno, spíše na severním okraji, řekl bych že se stromku docela daří, myslím, že má stejné nároky jako broskev a k opylení stačí broskev, nejlépe taková nešlechtěná se zelenými plody a tu my na zahradě máme. Letos byl stromek obalen květy a v současné době má obrovskou násadu plodů, počkáme až malinko povyrostou a a uděláme probírku, aby se stromek moc nevysílil, výška stromku je nyní 1,80 m. Tolik moje zkušenost zdraví Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ondřej Kanak - (2) - 19.3 (?), 31.5.2008 11:36

Mandloně, 3ks jsme úspěšně vypěstovali z pecky a letos vysadili do nového stromořadí.měly zpožděný růst listů ale teď se zdá že je všechno ok.Jenom nevíme jaké vlastně budou:-) Stanoviště je Praha, újezd nad lesy.

myslím že nějaké mandloně rostou i na Petříně, ve svahu nad Újezdem.

jinak existuje pěkná knížka od Františka Jiráska: Mandloně a jejich pěstování v ČSR.

Já bych se toho nebál, vysazovat je, alespoń budou nějaké zkušenosti, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika