Malvazinka



Stránky: 1,  2   
host - 33.156 (?) 
23.7.2014 17:32, zobrazeno: 12069x

Dobrý den, několik roků mě tato odrůda kvete a kvete, pilatku úspěšně likviduji a přesto plůdky postupně sežloutnou a opadají. Má tato odrůda nějakého určeného opylovače?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2014 18:49

Má. Althanovu a Zelenou renklódu,, Kirkeho, Nancyskou mirabelku (vávra).
Váš problém ale asi nebude v nedostatku opylovačů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.34 (?), 4.4.2015 7:36

Vloni jsem vysadil Malvazinku, můžu předpokládat, že ji opylí vedle stojící Opál.Jako vhodný opylovač, mimo jiné, je uváděná Oulinská, která je jedním z rodičů odrůdy Opál.Jiné vhodné opylovače pro Malvazinku nevlastním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.5 (?), 4.4.2015 19:21

Také mám Malvazinku každým rokem kvete a kvete a plůdky, přesto že pilatku likviduji, na tak malém stromku je možno nalézt přítomné vosičky a rozmačknout je a zbytek postříkám calypsem, Přesto víceméně květy naznačenými plůdky opadají a těch pár plůdků, co jakoby dál rostou, postupně ustane v růstu a odpadne.

Slivoní je kolem dosti různorodých a ve stejnou dobu kvetoucích například vedle pološvestka Topforst také kvete a kvete a nic.

V zahradě jsou rovněž Altanova a Zelená ryngle.

Jinak Jojo, Toptaste a klasické dom. švestky jsou vždy.

Uvidím letos, zda by výše zmiňované ryngle více zakvetly a tím daly více pylu. Přece nemůžu sázet stromy ve dvojicích.

Jestliže to nepomůže, budu muset pořídit univerzálního opylovače Mirabelku Nancyskou. Ale kam jí dát, když už není místo, toť otázka.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?), 5.4.2015 8:00

Pilatka Malvazinku přímo vyhledává a pochutnává si na plůdkách. U Malvazinky postřik proti pilatce je nutný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.156 (?), 6.5.2015 8:09

Já tvrdím, že pro tak kultovní odrůdu jako je mirabelka nancyská se najde místo vždy... mirabelek celkově- je jich více, ale kde najít ty další- (Rangerriho, Flotowova, herrenhausenská) tot otázka. Jakkoliv mám podezdření že stará mirabelka na zahradě je právě herrenhausenská a ne nancyská. Jejich chut je specifická, výrazná, je to něco zcela iného než švestky. Vůbec celkově současný boom pravých švestek mi přijde trochu jednostranný. Kam se poděly renglody, nebo právě mirabelky?

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 14.8.2016 16:49

Konečně jsem se po osmi či devíti letech dočkal.Dvakrát mě úrodu zničil mrazík a dvakrát pilatka.Letos jsem použil na pilatku na konci kvetení Calypso a výsledek se dostavil.Musel jsem provádět probírku.Na obaleče jsem neměl čas ani chuť a asi 60% je červivých.Ovšem při slušné úrodě to nevadí.Nedalo by se to sníst.Chuť je pro mě výborná a velikost přepychová.Tato slíva mě opravdu sedí. - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 14.8.2016 21:16

Jak by jste Malvazinku srovnali s Althanovou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.246 (?), 27.12.2016 8:53

Jak by jste Malvazinku srovnali s Althanovou?

Malvazinka je větší, chuťově zajímavější - víc nakyslá, hlavně ve slupce. Althanova je plodnější, sladší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.244 (?), 27.12.2016 17:34

Malvazinka ma nakyslou ci kyselou slupku, ale duzinu nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika