Lipnická švestka



host - 23.45 (?)
29.5.2016 20:43

 Zdravim, ja rikam sadit, za pokus to stoji.Pokud, vykazuje Lipnicka takove vysledky cukernatosti.  V devadesatkach jsem, zalozil dva sady Tipaly, Gabrovske,Cacanskle rodne, Vlasky,  Hamanky,  Pressenty, Stanley,   Karlaty od roku 2000mam porat co sbirat. Budu doposazovat dal, skusim,zase nejake dobre odrudy toho Bavoraka doktora Hartmanna.Stejne brzy zjistime, ze pochazi ze Sudet, jako jini borci Porsche, neboBecker.  Ti co porad sadili odkopy, jak tomu rikate Svestky domaci maji aspon u nas kulove. Kdyz jsem zakladal ty moje dva sady, tak nebylo o posmevacky nouze.  Mas to, jak vrbove prouti stoho nic nebude atd.  Do konce mi, vyrostci drustevnich komousovskych parchantu, posilali ze svahu do meho sadu kulate 500kg baliky sena   a nebo potomci partizanu rozstrihali plot v druzstevni obore na chov danku, to si dovedete predstavit ty skody.

 Dnes, jsou ceny stromku docela vysoke, od devadesatych let cca65kcza kus, se ceny nekolika nasobne zvysily. Za Jofelu nebo Jogatu chteji 28 euro. Brzy se trnky budou vyvazovat zlatem, jenom si vzpomente co lili do lidi za sracky, to byl snad letecky benzin nebo co. Ja bych se koralky z konzumu nebo v hospode u nas ve state nenapil. PRO TO   SADIT A ZASE SADIT, NENI NAD DOMACI V DOBRE PALENICI POD DOZOREM VYPALENE.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 217.22 (?), 24.3.2016 15:10

Plně souhlasím se Staňou a připojuji se. Letos na jaře jsem od pana Chovance zakoupil deset stromků "Lipnické" a také jsem zvědav. Přišly velmi silné sazenice. Panu Chovancovi tleskám, protože se na rozdíl od rádoby kritiků snaží něco nového i pro nás vyprodukovat. Kritizovat je jednodušší, že? Normálně ovocné stromky zasílané poštou nekupuji, ale po přečtení této diskuse jsem ze zvědavosti nemohl jinak. Tak ať vám to všem hezky roste. Až budu mít více vlastních postřehů o "Lipnické", tak se budu snažit napsat i něco pro budoucí pěstitele.

Ahoj. Kompas z Vidnavy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 24.3.2016 20:49

...tleskám...

Na podzim jsem si objednal z Klivie Ba tři nové odrůdy slivoní. Tleskat budu až v době, kdy přinesou nějaké plody a budou opravdu kvalitní. Jestli jsou původem od nás nebo z "rajchu" nebo od samotného svatého Antoníčka, to neřeším. Původně jsem se domníval, že naše odrůdy budou chutnější, než ty z "rajchu", protože budou hodně po Domácí švestce, ale například Těchobuzická je pro mě zklamáním. Po těch ostatních není ani vidu ani slechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 3.4.2016 21:19

Asi tak nějak, tleskat budu, až to uvidím a vyhodnotím. Dnes se registruje za úplatu úplně vše, protože se nedělají odrůdové zkoušky tak jako dříve, dnes stačí, jeslti je odrůda stálá, uniformní a odlišná v nějakém znaku od ostatních, a ještě se to popíše dle univerzálních popisových kódů, takže se dočteme, že šťavnatost je střední, plod střední kruhovitý a tak podobně. Podobně vydávání klasických odrůd za sloupovitě nebo sloupcovitě rostoucí atd.Ale lid chce být kalmán, aspoň to tak vypadá.

Takže pokud to bude dobré, udrží se to na trhu samo.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.45 (?), 29.5.2016 20:43

 Zdravim, ja rikam sadit, za pokus to stoji.Pokud, vykazuje Lipnicka takove vysledky cukernatosti.  V devadesatkach jsem, zalozil dva sady Tipaly, Gabrovske,Cacanskle rodne, Vlasky,  Hamanky,  Pressenty, Stanley,   Karlaty od roku 2000mam porat co sbirat. Budu doposazovat dal, skusim,zase nejake dobre odrudy toho Bavoraka doktora Hartmanna.Stejne brzy zjistime, ze pochazi ze Sudet, jako jini borci Porsche, neboBecker.  Ti co porad sadili odkopy, jak tomu rikate Svestky domaci maji aspon u nas kulove. Kdyz jsem zakladal ty moje dva sady, tak nebylo o posmevacky nouze.  Mas to, jak vrbove prouti stoho nic nebude atd.  Do konce mi, vyrostci drustevnich komousovskych parchantu, posilali ze svahu do meho sadu kulate 500kg baliky sena   a nebo potomci partizanu rozstrihali plot v druzstevni obore na chov danku, to si dovedete predstavit ty skody.

 Dnes, jsou ceny stromku docela vysoke, od devadesatych let cca65kcza kus, se ceny nekolika nasobne zvysily. Za Jofelu nebo Jogatu chteji 28 euro. Brzy se trnky budou vyvazovat zlatem, jenom si vzpomente co lili do lidi za sracky, to byl snad letecky benzin nebo co. Ja bych se koralky z konzumu nebo v hospode u nas ve state nenapil. PRO TO   SADIT A ZASE SADIT, NENI NAD DOMACI V DOBRE PALENICI POD DOZOREM VYPALENE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.235 (?), 29.9.2016 14:03

A propos - měl už letos někdo plody Lipnické? Roste jak z vody, ale na květ nebylo. Doufám, že to nebude trvat jak u Těchobuzické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.162 (?), 30.9.2016 7:29

Zdravím -mám dva stromky vysazené na podzim 2014 -letos na jednom 10ks na druhém 5ks plodů (stromky cca 1,8m). Plody střední velikosti, ale to je asi u tak mladých stromů je normální, ale pocitově opravdu velice sladké - na tom se jednoznačně shodli všichni kdo ochutnali. Takže uvidím co další roky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.9.2016 11:01

Co mě na Lipnické zaráží, je rozdíl síly kmínku pod místem štěpování (tenky) a nad ním (silný). Půjde zřejmě o velmi bujnou odrůdu, která by na myrobalánu narostla do obludných rozměrů. Jsou lokality, kde by to nemuselo být na škodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.64 (?), 30.9.2016 11:43

Půjde zřejmě o velmi bujnou odrůdu, která by na myrobalánu narostla do obludných rozměrů.

Tak to by mohlo být něco pro mněcheeky
*
Nějak mi přišlo z toho co tady p. Chovanec psal, že se těm myrobalánům jako podnožím pod Lipnické úmyslně vyhýbá. Asi ví jak by to dopadlo - většina lidí nemá o velké stromy zájem...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.9.2016 11:56

Je možné, že na myrobalánu bude taky nižší plodnost. V dobách, kdy jsem pěstoval Domácí švestku byl rozdíl v plodnosti u stromů na myrobalánech oproti pravokořeným nebo roubovaným na odkopek durancie (jiné jsem nezkoušel) patrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.64 (?), 30.9.2016 12:24

Ale když mně ty "Obludné rozměry" lákají.
I když prakticky vím jaké jaké jsou myrobalány sfinstvo když zdivočí...
*
Mi se právě kdysi roubování na nejrůznější odkopky neosvědčilo. Stromy sice ještě žijí, ale jsou malé a takové nějaké neduživé mi přijdou. A ani dřeva z nich moc není.
Ale co to bylo za odkopky nevím. Nějaká různorodá směs.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika