Kříženec broskvoňmandloň



Stránky: 1,  2,  3   
host - 214.218 (?) 
4.7.2006 17:51, zobrazeno: 21832x
Nevíte prosím někdo o těchto podnožích a jejich použití pro meruňky?Snad prý jsou značeny jako BM VA1 a BM VA2.Chtěl bych zjistit kde jsou k sehnání a za jakou cenu.Děkuji všem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.200 (?), 1.10.2006 21:30
Ahoj, nevim sice jak se jednotlive podnoze jmenuji, ale jezdim do okresu Nove Zamky, kde bydli jedem muj znamy pan Melisek v Radave. Ten pres 50 let roubuje, nebo ockuje broskve, merunky, ale i jine ovocne stromy na mandlon. Nejvice tak, ze naseje do radku mandlone, potom ockuje u zeme. Mel vzdy zdrave stromy, nedelaly mu otoky mizy a podobne. Chystal jsem se,ze si nekdy na jare zajedu pro tyto hotove stromky do Severoceskeho kraje, kde mame u Dube drsnejsi podnebi.Dean
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.254 (?), 21.12.2006 21:32
Podnože pro broskvoně a meruňky

BM-VA-1
je kříženec broskvoňového semenáče x mandloně Sultan. Pochází z křížení z SŠ Valtice a je vhodná do vápenitých půd. Semenáčky jsou nevyrovnané a výpěstky na těchto podnožích mají rovněž různý růst.

BM-VA-2 (Kando) Výsledky ve velkých výsadbách na této podnoži ještě nejsou dostatečně vyhodnoceny.

Zkuste se optat na tel.:  326 329 456 nebo proplant@mybox.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.12.2006 17:22
Brosvomandloňové podnože nemají žádné větší výhody oproti jiným podnožím, snad netrpí tolik chlorozou při převápnění. Jsou však citlivější na mráz. Řekl bych, že budoucnost (u broskví) patří spíš slivoňovým podnožím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 6.2.2007 23:25
Broskvoně jsem začal pěstovat v sadě (Židlochovice-lokalita "Výhon") v r.90.Na běžných podnožích B-VA stromky "přežívaly"i přes veškeré úsilí max.5 let až na dvě vyjímky.Tyto byly na podnoži BM-VA a zdravě rostly 14 let.Lokalita je vápencový útvar s vápenatou půdou,kde se běžným podnožím nedaří.Asi 8 let se marně ptám po podnoži BM-VA asi ve 14 školkách,prý se to dělá vyjímečně a pár kousků.Prostě na trhu chybí.Ví někdo proč?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.132 (?), 29.8.2010 16:05

Příčinou nedostatku BM semených podnoží je nedostatek osiva, výhradním dodavatelem byla Seva Valtice, ne každý rok se urodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 29.8.2010 22:58

Myslím, že kdybych chtěl pytel broskvomandloňových pecek, tak je klidně koupím (např. v Borovcích u Piešťan). Na trhu spíše chybí distributor, který by rozesílal malé hrstky pecek zahrádkářům.

Pecky v březnu
Pecky v březnu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.48 (?), 29.10.2010 10:34

Dostala jsem jednu pecku broskvomandloně a nevím co s ní. Někde jsem četla, že do jara vyschne. Když ji ale zasadím tedˇ,tak mi v bytě nepřežije zimu. Poradíte mi někdo? Díky Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.105 (?), 29.10.2010 18:18

S jednou peckou toho moc nenapěstujete. Můžete ji však snadno uchovat ve vlhkém písku v ledničce nebo v zimní zahradě při 2-8 st.. Na jaře snad sama pukne a vyklíčí. Taky ji můžete zakopat v květináči s pískem na zahradě. Takto přezimované (stratifikované) pecky se v dubnu na několik dní namočí ve vodě a zasijí. Mohou se i rozlousknout. Louskáček na ořechy je však na broskvomandli příliš slabý.   Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.48 (?), 30.10.2010 12:36

Tak díky moc za radu, asi nejspiš využiju ledničku, na zahradě by mi ji ještě nějaká potvůrka mohla zbaštit. Zdraví Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika