Kříženec broskvoňmandloň



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
10.1.2017 5:45

Ještě bych se vrátil ke klasice. Já mám zkušenosti jen s valtickými broskvomandloněmi. BM-VA1 byla skutečně rustove nevyrovnaná, ale pro zahrádkáře to může být velká výhoda. Tři roky po sobě jsem štěpoval jen ty rostlinky, které měly optimální vzrůst. Nevadilo mi, že to nebylo najednou jako později Kando. Semenářský podnik v Borovciach se bohužel zrušil a stromy byly postupně vykáceny. Dost mě to mrzelo. Byly krásné. Dnes mám několik stromků na těchto broskvomandloních a jeden z nich i na těžké půdě. Prosperuje velmi dobře. Poslední semenáčky jsem očkoval v září 2016 a zdá se, že už nikdy nebudou na trhu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.1.2017 20:42

Ono záleží i na odrůdě, řekl bych že GF-677 má větší vzrůst zhruba o 15%.V ideálních půdach pro BVA-2 je to tak na stejno.Mandžuská roste ještě o 30% bujněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 9.1.2017 21:10

nejlepši jsem viděl na mandloni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.1.2017 21:44

Ta se v těžší půdě časem zadusíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.203 (?), 9.1.2017 21:56

Ta se v těžší půdě časem zadusí.

Je to presne tak ako napísal Jirko.Na mandli som mal Fairhaven, vydržal len 11 rokov.Na dvanásty rok už nevyrašil.Do ťažkých ílovitých pôd sa mandla nehodí.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.1.2017 5:45

Ještě bych se vrátil ke klasice. Já mám zkušenosti jen s valtickými broskvomandloněmi. BM-VA1 byla skutečně rustove nevyrovnaná, ale pro zahrádkáře to může být velká výhoda. Tři roky po sobě jsem štěpoval jen ty rostlinky, které měly optimální vzrůst. Nevadilo mi, že to nebylo najednou jako později Kando. Semenářský podnik v Borovciach se bohužel zrušil a stromy byly postupně vykáceny. Dost mě to mrzelo. Byly krásné. Dnes mám několik stromků na těchto broskvomandloních a jeden z nich i na těžké půdě. Prosperuje velmi dobře. Poslední semenáčky jsem očkoval v září 2016 a zdá se, že už nikdy nebudou na trhu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.243 (?), 2.5.2023 18:21

Pan Mimmo mě identifikoval broskvomandloňový keř, který roste v sousedství, za což mu děkuji. Pár pecek vzešlo.

Pro zajímavost jsem zasadil do alkalické spraše broskvoňové a broskvo-mandloňové pecky. Broskvoňové semenáčky mají viditelnou chlorózu - viz levý kus - ten to má nejvíc. Prostřední kus nejmíň. Ten v pravo je broskvomandloňový. Zdá se že BM opravdu snáší alkalickou zeminu o dost lépe.

M.

Broskvoňové a broskvo-mandloňový semenáček
Broskvoňové a broskvo-mandloňový semenáček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika