Je Wazonova tou nejchutnější renglódou?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
29.8.2014 19:00, zobrazeno: 3535x

Co myslíte, je? Nebo je to jen momentální "záblesk".Soused mně dal na ochutnání pár wazonek. Před mnoha lety tuto odrůdu dosti sháněl a snil o jejich kvalitních plodech. Chuť určitě není špatná a není zcela totožná s Althanovou, ani se Zelenou. Plody měly kolem 50 gramů a byly dosti popraskané díky dešťům. Milovníci renglód ji jistě mají ve svém sortimentu. Kvalita bude zřejmě závislá na počasí a klimatických podmínkách. Náročnost na stanoviště je stejná jako u Althanovy, má tedy střední nároky.

Wazonova renglóda (
Wazonova renglóda ("Královská wazonská")
Wazonova renglóda (
Wazonova renglóda ("Královská wazonská")
Wazonova renglóda (
Wazonova renglóda ("Královská wazonská")
Wazonova renglóda (
Wazonova renglóda ("Královská wazonská")
Wazonova renglóda (
Wazonova renglóda ("Královská wazonská")
Wazonova renglóda (
Wazonova renglóda ("Královská wazonská")
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 29.8.2014 21:44

Wazonovu jsem už dlouho neměl, tak se mi ta chuť už moc nevybavuje. Já osobně nedám dopustit na Zelenou ze starého stromu (oproti mladému je chuť i kvalita plodů o dost lepší). Řadím jí mezi slivoněmi, co mám, mezi top.

Zajímavá (a vždy dobrá) je její chuť i v různých "fázích" plné zralosti - nejlepší asi ta tvrdší žlutozelená s červeným líčkem z vrcholku stromu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.8.2014 21:59

Zelená renglóda má zcela jinou chuť, než Wazonova. Ty silně sladké, ale přitom mírně aromatické malé Zelené renglódy mně také velice chutnají. Není to žádná "rozbředlá" chuť, ale je poměrně překvapivě koncentrovaná. Ale jak kdy a jak u kterých plodů. Wazonova by se dala více porovnávat s Althanovou. Upřimně řečeno bych tady a teď nějaké ty wazonky ještě bral. Už nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika