Jaký druh švestky na slivovici?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 64.218 (?) 
28.8.2007 10:07, zobrazeno: 402012x
Cau, jelikoz budeme mit novou zahradu planujeme si vysadit cca 10 stromu švestek, ktere pote zuslechtime ve slivovicku. Poradite nam jakou mame koupit odrudu a kde?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.8.2007 10:13
Záleží na lokalitě. Zasaďte ty švestky, které ve Vašich podmínkách spolehlivě dozrají. Odrůdám citlivým k šarce bude asi lepší se vyhnout, bosenským (čačanským) pološvestkám kvůli malé cukernatosti mimo Balkán nejspíš také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 8.7.2011 0:02

Výběr je docela veliký, pokud kouknete do databáze genetických zdrojů a to ještě je možné že některé krajové kultivary nejsou podchyceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.44 (?), 7.9.2012 21:30

Poradí někdo jakou renklódu jsem ochutnal?Byly to staré stromy tak 50 let a renklóda mi přišla jako zelená ale plody měly červenofialové líčko.Koncem srpna už byly přezrálé a neuvěřitelně sladké.Chtěl bych nějakou renklodu na pálení a váhám mezi Althanovou a Zelenou. Jsem z Poděbradska takže suchá teplá nížina. Ctěl jsem koupit i Top Taste ale nevím kde, Mcely ji nemají a Eshop nechci neví někdo kde by je ve středních čechách měli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra1234 - (3) - 29.210 (?), 28.5.2014 15:28

Moc mam rada takove svestky fialove, stredni velikosti a trvrde. Ale nevim jestli one jsou dobre pro slivovici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 8.9.2012 8:36

Chcete-li odrůdu na pálení, volte raději švestku než renklódu, slivovice z nich je aromatičtější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.5.2014 15:42

Ano, ty modré, střední oné jsou na výrobu slivovice nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stokrat - (4) - 225.241 (?), 21.2.2015 11:34

Ahoj. Jsem tu poprvé a potřebovala bych poradit od Vás zkušených a nevím jesti to patří do tohoto téma, ale zkusím. Chtěla bych sázet švestku na jídlo, ale nevím jakou. Máme menší zahradu a ještě k tomu pronajatou. Chtěla bych nějakou zakrslou, nebo čtvrt´kmen, aby nezabraly moc místa a byly resistentní vůči ŠÁRCE-nebo alespon. Může mi někdo sdělit, do jaké výšky a šířky asi vyroste zakrslá a čtvrtkmen?  Bydlím v okrese Brno-venkov- Zakřany u Rosic asi 400m nadmořská výška. Chtěla bych, aby víc rodila protože budu pořizovat 1stromek a poradit kvůli opylení. Majitel tam má asi 4 švestky větší plody a další menší. Je tam puda těžší dost vlhká- je to u potoka. Nezlobte se, že mám tolik otazek, ale psala jsem do různých zahradnictví a nikdo neodpověděl. Tady se dívá, že je rad víc než dost. Děkuji moc krátza rady. Budínová Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.2.2015 13:23

Ještě byste měla uvést, kdy chcete, aby švestka dozrávala. Např. trávíte-li na zahradě dovolenou (prázdniny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
stokrat - (4) - 225.241 (?), 21.2.2015 18:22

Ahoj.  Mysím, že tak od půli srpna do konce. V podstatě je to jedno, ale ne konec září.My jsmev mistě, takže tam chodíme skoro denně.  Chtěla bych švestku, která by začala brzy rodit, pravidelně a víc, ne až za několik let .Aby jsme měli na jídlo.  A ještě otázka, co je to prostokořenný stromek- dost jsem se stím setkala, při hledání švestek. Děkuji za rady. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika