Jakou slivoní doplnit sad?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 40.193 (?) 
19.5.2013 13:51, zobrazeno: 25384x

Dobrý den.

Chtěl bych sad doplnit dvěma stromy slivoní. V současné době zde mám Katinku, TopHit, Stanley.  Nadmořská výška 400m. Jde mi o to, aby slivoně dozrávaly tak nějak postupně. Prosím o vaše doporučení, nechci dát pouze na rady obsluhy v zahradnictví. Podnož by měla být vzrůstná, pravděpodobně myrobalán, v sadu je špatná půda, spíše sušší.  Děkuji Lukáš.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 18.68 (?), 19.5.2013 17:10

Čacanská rodná, Valjevka, Valor, Gabrovská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.42 (?), 19.5.2013 19:06

Jakou slivoní doplnit sad?

Přimlouval bych se za Gabrovskou a z pozdních Top taste, se kterou mám dobré zkušenosti. Obě tyto sorty Vás nezklamou, co se týká chuti a použití na kvas.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.5.2013 21:27

Jestli chcete švestky už v červenci, vsaďte si Herman, nebo např. Čačanskou ranou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rastislav - (17) - 239.141 (?), 19.5.2013 21:29

Odporúčam Vám pozrieť si kalendár dozrievania sliviek a iného ovocia ktorý prikladám ako obrázok (zdroj: crz.sk).

kalendár dozrievania sliviek a iného ovocia
kalendár dozrievania sliviek a iného ovocia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.89 (?), 20.5.2013 8:39

Ještě jeden obrázek - doba zrání je na tomto obrázku. Záleží na okolních podmínkách, ale z osobních zkušeností bych varoval před výsadbou odrůd nedostatečně tolerantních k šárce a monilioze. Je to zbytečná práce a ztracený čas! Na kvas zřejmě nemyslíte, tak předkládám k zvážení osvědčené, atraktivní, bohužel chuťově poněkud horší Čačanské Lepotice a Nalbolje. Taktéž se mi osvědčila Nancynská Mirabelka. Zklamaly taky klasické odrůdy rynglí. S novějšími odrůdami nemám delší zkušenosti. Podnože Myrobalány, část sadu suchá, spodní vlhká,, 400m.n.m. Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.224 (?), 20.5.2013 14:08

Samozřejmě, že počítám se slivoní tolerantní k šarce. V okolí je velké množství volně rostoucích švestek a všechny šarkou trpí. Uvažoval jsem o sl. Herman, ale někde jsem viděl tabulku zrání slivoní a tam se Katinka s Hermanem téměř překrývali. Ještě jsem uvažoval o Bellamiře, Hanitě a na doporučení shora Gabrovské.                        Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.6 (?), 20.5.2013 17:07

Lukáši, právě o tom jsem psal. Máte podobné podmínky jako já a odrůdy částečně odolné šárce typu Hamanova, Gabrovská apod. u mně totálně zklamaly. Dlouho jsem jim dával šanci, ale jen zabíraly místo a hodí se jen na dřevo. A je to neveselá práce kácet krásné vzrostlé stromy, to mi věřte. Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.51 (?), 9.2.2014 19:13

Pane Rafael,

takže myslíte, že i Gabrovská je o ničem v rámci PPV, atd. Chtěl jsem ji naroubovat místo domácí na duranciové semenáče a fakt nevím co tam dat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.137 (?), 9.2.2014 20:20
No, mi se ta Gabrovská neosvědčila. Ale berte to jen jako moji zkušenost. Dejte raději více na rady zkušenějších ovocnářů. Těch co mají vysazenou celou řadu odrůd a mohou tak lépe porovnávat. Můj pohled jako destilátera je velmi jednostranný a navíc poznamenaný místními podmínkami. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika